SuperCycling.cz

Štybar skvěle rozjel spurt a Meersman podruhé vyhrál

24. 8. 2016, 23:04

Už podruhé na letošní Vueltě slavil ve spurtu vítězství Belgičan Gianni Meersman a opět mu k němu výrazně pomohl jeho český stájový kolega z Etixx-Quick Step Zdeněk Štybar. Excelentně mu rozjel spurt a Meersman jeho práci dokonale zúročil.

ten-jani-na-v

Asi 3 km před cílem, už ve městě Lugo, čekala na peloton krátká stojka a poslední dva km už byly po rovině v úzkých uličkách. Hned na začátku kopce atakovali Simon Clarke (Cannondale) a Philippe Gilbert (BMC), vytvořili si náskok několika desítek metrů, ale na kilometru byli dojeti skupinou se Štybarem i Meersmanem.

Kruijswijk si zlomil klíční kost

Peloton roztrhal pád na úpatí kopce, z něhož vyvázl asi nejhůře Nizozemec Steven Kruijswijk. Lídr stáje LottoNL-Jumbo si zlomil levou klíční kost a Vuelta pro něj skončila.

„K tomu mám ještě naražená žebra a hrozně to bolí. Hned zítra letím domů. Strašně mě mrzí, že předčasně končím, protože Vuelta byla po Giru mým druhým velkým cílem,“ řekl smutný Kruijswijk.

Protože k pádu došlo už v ochranné tříkilometrové zóně, dostali všichni, kteří do něj byli zapleteni a zdržel je, stejný čas.

Boj o etapový vavřín si skvěle zrežíroval tým Etixx-Quick Step díky česko-belgické spolupráci. Výsledkem bylo druhé vítězství ve 4 dnech a celkem 44. prvenství pro belgický tým v roce 2016. „Nemám slov. V neděli jsem vyhrál první etapu na Grand Tour, teď se mi to povedlo podruhé. Je to daleko víc, než jsem čekal,“ řekl Meersman.

ten spujt s mjre

„Kluci z týmu odvedli neskutečnou práci. Věřili mi na ten dojezd a jsem rád, že jsem jim to takhle splatil. Mohli jste vidět, jak to Zdeněk fantasticky rozjel,“ chválil Štybara.

A jak viděl etapu samotný Štyby? „Věděli jsme, že bychom v téhle etapě mohli mít šanci na další vítězství. Ale samotné finále bylo dost chaotické. S Yvesem Lampaertem jsme se ve správnou chvíli nesešli vpředu, tak jsem dovezl Gianniho, kam až to jen šlo. Do cíle bylo nějakých 300 nebo 400 metrů a on dokázal ten spurt vyhrát. Jsem strašně šťastný. Dodá to ještě větší sebevědomí celému týmu a s dvěma vítězstvími už můžeme být daleko klidnější,“ uvedl Štybar.

V celkovém pořadí se žádné velké změny nekonaly. Dál vede Kolumbijec Darwin Atapuma z BMC, Leopold König zůstal osmý.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.