SuperCycling.cz

Štybar jel v úniku dne, ale v posledním kopci odpadl

23. 8. 2016, 22:28

Zdeněk Štybar byl hodně vidět ve 4. etapě Vuelty. Nechyběl totiž v úniku dne, který vydržel až do cíle, ovšem závěrečný kopec na něj byl těžký a s nejlepšími nevydržel. Skončil 16. Vítězství vybojoval mladý Francouz Lilian Calmejane (Direct Energie), novým lídrem je Kolumbijec Darwin Atapuma z BMC, jenž skončil druhý.

ten-jtybi

„Dostat se do úniku mi trvalo asi hodinu. Zkusil jsem to několikrát, ale vždycky se to sjelo. Pak v jeden moment bylo lehce ujetých asi 18 závodníků bez naší přítomnosti a začalo se stoupat, tak jsem do toho dal všechno a podařilo se mi tam doskočit,“ popisoval Štybar své snažení.

„Ve skupině jsme dobře spolupracovali, ale ten poslední kopec byl na mě trošku těžký. Nicméně zkusil jsem taktiku, že někdy je nejlepší v takové situaci zaútočit a doufal jsem v pódium, ale nevyšlo to. Uvidíme zítra,“ dodal Čech z týmu Etixx-Quick Step.

König přijel s favority a je dál osmý

Favorité přijeli do cíle s více než dvouminutovou ztrátou naštosovaní v menší skupince za sebou. Potěšující bylo, že tam nechyběl ani Leopold König, jenž dál zůstává průběžně osmý.

Už druhý den po sobě byl dojezd na kopci a opět slavil úspěch únik. A znovu s francouzskou radostí v cíli. Devět km před cílem zaútočil ve stoupání 23letý Lilian Calmejane a nikdo ho nedokázal dostihnout. Slavil životní vítězství.

ten jrantisek

„Je to moje první sezóna u profesionálů, první Grand Tour a co víc si můžu přát, než vyhrát hned na začátku etapu. Dnes jsem měl jediný plán: skočit za každou cenu do úniku. Nejsem extra dobrý vrchař, ale když jde o delší kopce do půl hodiny, docela mi vyhovují. Tohle byl ten případ,“ řekl dojatý vítěz.

O patnáct vteřin později dojel do cíle Darwin Atapuma, což mu stačilo k tomu, aby vysvlékl z červeného dresu lídra Fernándeze z Movistaru. „Je to nejlepší den mojí kariéry,“ rozplýval se nový lídr. „Od rána jsem měl v plánu, že skočím do úniku a měl jsem štěstí, že jsem vsadil na ten rozhodující. Hodně jsem si věřil, protože moje forma je po závodu Kolem Utahu hodně dobrá,“ popsal Atapuma.

stara puma

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.