SuperCycling.cz

Skvělý König ujel Quintanovi s Froomem a je pátý!

4. 9. 2016, 10:12

Leopold König má na Vueltě možná životní formu. Cyklista stáje Sky zvládl fantasticky královskou etapu s cílem na legendárním vrcholu Aubisque. Byl o 31 vteřin rychlejší než Nairo Quintana i Chris Froome a skoro o minutu porazil Alberta Contadora. A co víc, posunul se už na páté místo průběžného pořadí!

ten-lijou-prositekj

Jen 37 vteřin mu navíc chybí k pódiovému umístění. „Kdyby to takhle zůstalo až do časovky ve třetím týdnu, mohl bych třeba bojovat na Vueltě i o celkové pódium. Věřím, že Chavese a možná i Yatese bych měl v časovce porazit,“ řekl König v rozhovoru pro idnes.cz.

Od týmu dostal svolení, aby závěrečné stoupání jel aktivně, v polovině kopce zaútočil s Talanskym.

„Chtěl jsem tím trochu vyvinout tlak na ostatní týmy a donutit je, aby nás musely sjíždět. Proto ten útok. Kdybych tam zůstal s ostatními, museli bychom naopak tahat tempo my. Myslím, že to bylo dobré rozhodnutí. Navíc jsem věděl, že z úniku zavolali zpátky dozadu Davida Lopeze, že se stahuje k Froomiemu a že ho tak Chris bude mít k ruce,“ popisoval König.

ten jesing jest lepsja

Etapu vyhrál z úniku Nizozemec Robert Gesink (LottoNL-Jumbo). „Jsem strašně šťastný, že to vyšlo. Už jsem byl opravdu blízko v 10. etapě na Covadongu, ale tam mě v závěru porazil Quintana. Věděl jsem, že se o vítězství zkusím porvat znovu a ta šance přišla dnes. Je krásné, že jsem ten cíl splnil,“ říkal po etapě Gesink.

„Bylo to strašně těžké. Dal jsem do toho úplně všechno. Měl jsem takové křeče, že jsem si ani nemohl sednout, ale stálo to za to. Vždyť je to moje první etapové vítězství na Grand Tour po tolika letech závodění. Neměl jsem dobrou sezónu, ale tohle vše vynahradí,“ líčil nizozemský cyklista.

Perfektní taktický plán měla Orica, která ještě před cílovým kopcem vyslala dopředu Simona Yatese, jenž byl průběžně sedmý. Vyšlo to perfektně, britský závodník australské stáje dojel pátý se ztrátou 39 vteřin na Gesinka a slavil posun v pořadí na čtvrté místo. Hned za kolegu Estebana Chavese, který měl rovněž skvělý den a do cíle přijel těsně před Königem.

Poraženým dne byl Alejandro Valverde, který v etapě ztratil skoro 11 minut a propadl z třetího místa pořadí až na 19. „Pro mě to nebylo překvapení. Bylo to strašně těžký den. Šel jsem do toho s tím, že můžu buď strašně získat, nebo všechno ztratit. V posledním kopci jsem se necítil dobře, nebyl jsem schopen následovat tempo nejlepších a rozhodl jsem se jet do cíle podle svých možností. Prostě to nebyl můj den, ale nejdůležitější je, že Nairo zůstal ve vedení a já se mu budu co nejvíc snažit pomoci k vítězství,“ řekl Valverde.

ten bairo a prium

Svůj den neměl ani Alberto Contador, jenž skončil 19. se ztrátou 2:07 min. Prvenství dál drží Nairo Quintana, jenž nedokázal nic najet na Chrise Frooma a do cíle přijeli oba hned za sebou.

„Zkoušeli jsme všechno možné, abychom ho utrhli, ale on na můj nástup dokázal vždy zareagovat a dříve nebo později se dotáhl na moje zadní kolo. Pořád platí, že na něj musím před časovkou zkusit ještě něco najet,“ přiznal kolumbijský lídr Movistaru. „Kdyby před časovkou ztrácel na Quintanu minutu, bude to pro Chrise ok,“ tušil König. „A i já si na tu páteční časovku hodně věřím,“ dodal.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.