SuperCycling.cz

Skvělý Chaves. Podruhé urval vítězství a znovu vede

27. 8. 2015, 22:46

Kolumbijec Esteban Chaves na Vueltě pořádně vystrkuje růžky. Tenhle pětadvacetiletý závodník stáje Orica-GreenEDGE se po jednodenní pauze znovu oblékl do červeného dresu lídra. 

chaves-atakuje-6

Po fantastickém výkonu dnes vybojoval už druhé etapové vítězství, když do cíle na kopci v Sierra de Cazorla přijel sám s náskokem 5 vteřin před dvojicí Dan Martin, Tom Dumoulin.

„Nemůžu tomu uvěřit,“ říkal dojatý Chaves. „Byl to strašně dlouhý den a opravdu tvrdá etapa,“ přiznal vítěz, který atakoval hned na začátku kopce 2,3 km před cílem. Během chvíle dojel Cummingse, který vpředu jako jediný vydržel z úniku a náskok udržel.

„Daryl Impey mě pod kopec dovezl na skvělé pozici a hned jsem nastoupil. Jsem šťastný, že to znovu vyšlo. Když máte dobré nohy, musíte to zkusit, protože nevíte, co se stane zítra,“ prozradil Chaves.

chaves na bedn 6

Díky bonifikaci se v celkovém pořadí znovu dostal před Dumoulina, který bojoval jako lev, ale docvaknout Chavese nestačil. „Nejsem nadšený, že jsem to neudržel, ale Chaves byl prostě silnější a musím to akceptovat. Nastoupil v nejprudší pasáži, čímž mě překvapil. Nebyl jsem schopen ho hned následovat,“ přiznal Tom Dumoulin.

Chaves si pochvaloval skvělou práci týmu Orica-GreenEDGE. „Kluci byli skvělí. Třeba Caleb Ewan včera vyhrál etapu a dneska vozil bidony. Jsme jako jedna velká rodina,“ říkal kolumbijský lídr, který nyní vede o 10 vteřin.

vuelta ilustracka dalsi

Cyklistům jednu z nejdelších etap letošní Vuelty komplikovalo velké vedro. „Byl to extrém, na mě už to bylo moc. Mohla to pro mě být dobrá etapa, ale v takovém vedru jsem měl problémy. Možná by na tohle počasí mělo být nějaké pravidlo. Vezmete si z auta vodu a za pět minut z ní máte čaj,“ přiznal slovenský expres z týmu Tinkoff-Saxo Peter Sagan, jenž nakonec ztratil přes 5 minut.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.