SuperCycling.cz

Saganovi překazil další radost Valverde

25. 8. 2015, 23:36

Den po etapovém vítězství neměl Peter Sagan na Vueltě daleko k dalšímu triumfu. Radost mu ve 4. etapě s cílem na krátkém ale poměrně prudkém kopci ve Vejer de la Frontera, překazil k radosti domácích fanoušků Alejandro Valverde, který slavil už deváté vítězství na španělské Grand Tour při svém desátém startu.

alejandro-volta-4-horew

Zkušený Španěl z Movistaru atakoval v samém závěru kopce. Sagan se držel za jeho zadním kolem, ale už se přes Valverdeho nedokázal dostat. „Myslel jsem, že cíl bude ještě o kousek dál,“ přiznal slovenský cyklista Tinkoff-Saxo. „Je pravda, že ten dojezd byl pro všechny neznámý. Studovali jsme ho jen ráno před etapou na internetu,“ prozradil Valverde.

valverde ped saganem 4 vu

„Ale tušil jsem, že mi to bude vyhovovat, zvlášť těch závěrečných těžkých 400 metrů. Věděl jsem, že je za mnou Sagan, ale měl jsem to pod kontrolou. Věřil jsem, že vítězství bude moje,“ řekl vítěz etapy, který se posunul na průběžné páté místo. Dál vede Kolumbijec Esteban Chaves z Oriky.

„Víc než bonusové vteřiny mě těší to vítězství. Hlavně kvůli týmu, dodá nám to víc sebevědomí,“ dodal Valverde. Pro Movistar to bylo letos jubilejní 30. vítězství.

sagan in grren vzuelta

Sagan nakonec druhé místo bral, po etapě se stal lídrem bodovací soutěže. Zelený dres vezl už dnes, ale jen díky tomu, že Chaves měl trikot lídra. Teď už slovenský závodník vede. „Závěr toho kopce pro mě byl strašně těžký. S druhým místem můžu být spokojen. Myslel jsem, že odpadnu. Ale vyždímal jsem ze sebe poslední zbytky sil. Už jsem neměl nohy, abych předjel Valverdeho,“ prozradil Sagan.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.