SuperCycling.cz

Sagan se konečně dočkal vytouženého vítězství

24. 8. 2015, 23:56

Na Grad Tour Peter Sagan vyhrál do dnešního dne naposledy etapu 5. července 2013 na Tour de France. Od té doby jel dvakrát Tour a jednou Vueltu, ale vítězství ani jednou neslavil. Dočkal se až nyní. Ve spurtu ovládl 3. etapu Vuelty s cílem v Málaze, když ve finiši porazil Nacera Bouhanniho i Johna Degenkolba.

sagan-vuelta-3-vitaz

„Jsem opravdu velmi rád, že se to povedlo. Musím poděkovat týmu za skvělou práci. Kluci nějakých sto kilometrů tahali a bylo by špatné, kdybych po tom všem skončil druhý nebo třetí. Mám radost, že jsem konečně zase vyhrál etapu na Grand Tour, čekal jsem dost dlouho,“ řekl slovenský cyklista stáje Tinkoff-Saxo.

V samém závěru se sice musel spolehnout jen sám na sebe, ale to Saganovi moc nevadí. Chytře se vyvezl za zadním kolem Degenkolba, v pravou chvíli šel přes něj a udržel minimální náskok i před Bouhannim, který byl nakonec těsně druhý.

„Je to dobrý start do Vuelty pro mě i celý tým. Jsem moc rád za to vítězství. Vždycky se o něj snažím, ale někdy přijde a jindy ne,“ přiznal Sagan, který byl letos na Tour pětkrát druhý. „Těch druhých míst bylo dost, ale věděl jsem, že to nemůže trvat donekonečna. To je prostě cyklistika. Jednou je člověk nahoře, podruhé dole. Na Tour se mi vyhrát nepodařilo a teď to vyšlo,“ dodal úřadující slovenský šampión.

spurt vuelta 3

V závodě už nepokračuje Ital Paolo Tiralongo z Astany, který vyvázl v neděli šeredně z hromadného pádu, a tržné rány v obličeji museli lékaři vyspravit dvaceti stehy. Astana tak už jede jen v sedmi poté, co byl za tažení autem vyloučen Vincenzo Nibali.

Na Vueltě předčasně skončil i Fabian Cancellara z Treku, který odstoupil kvůli žaludečním problémům.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.