SuperCycling.cz

Dennis potvrdil roli favorita prologu a vede Vueltu

26. 8. 2018, 08:38

Australan Rohan Dennis z BMC je výborným časovkářem a skvěle umí i kratší prology. Potvrdil to hned na úvod 73. ročníku Vuelty, kdy prolog v Malaze na 8 km vyhrál o 6 vteřin před Polákem Michalem Kwiatkowskim ze Sky. Třetí skončil úřadující mistr Evropy Victor Campenaerts (Lotto Soudal).

rohan-volta1

Jediný Čech na startu Jan Hirt (Astana) avizoval, že se chce od začátku po dlouhé pauze zaviněné zdravotními komplikacemi rozjíždět, úvodní prolog jel bez ambic a skončil až třetí od konce se ztrátou 1:31 min.

Největší favority na celkové pořadí od sebe dělily jen vteřiny, nejvíce z nich ztratil Richie Porte - 51 sekund na vítězného týmového kolegu Dennise.

„Necítil jsem se moc dobře a nechtěl jsem nějak extra riskovat v zatáčkách, kde to bylo poměrně kluzké,“ přiznal Porte a hned první den trochu nečekaně dodal: „Nepřijel jsem sem úplně v top formě. Věřím, že se postupně budu zlepšovat a vyladím formu směrem k mistrovství světa. Rád bych tady byl schopen hlavně v tom posledním těžkém týdnu bojovat s nejlepšími,“ prozradil.

richivolta12

Porte jel letos s velkými ambicemi na Tour, ale opět to nevyšlo. Při pádu v kostkové etapě do Roubaix si zlomil klíční kost a skončil. „Nebylo to lehké. Psychicky mě to zlomilo. Ale dokázal jsem se vrátit a něco natrénovat. Nejsem v takové formě jako na Tour, přesto bych rád v posledním týdnu zabojoval o etapové vítězství. To je můj cíl,“ prozradil Porte, jenž po sezóně odchází do Trek-Segafredo.

Jeho stájový kolega z BMC Rohan Dennis naopak zářil štěstím. Potvrdil roli největšího favorita a oblékl červený dres lídra. Stejně jako vloni, když BMC na Vueltě vyhrálo úvodní týmovou časovku.

„V podstatě už jsem si tady díky vítězství v etapě splnil cíl a je hezké, že už mám vyhrané etapy na všech třech Grand Tours,“ řekl Dennis, jenž jezdí časovky v dresu úřadujícího australského mistra.

rohaninred2

„Kwiatkowski jel opravdu dobře a nebyl jsem si jistý, jestli ho budu schopen porazit. Ale cítil jsem se v pohodě a nakonec to vyšlo. Jsem rád za červený dres, ale nevím, jestli ho v další etapě budu schopen udržet. Když to nevyjde, nevadí. Chci se tu připravit na mistrovství světa a budu hlavně pomáhat, abychom ještě vyhráli nějaké etapy. Na celkové pořadí nejedu,“ prozradil lídr Vuelty.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.