SuperCycling.cz

Quintana slaví první triumf na Vueltě

12. 9. 2016, 06:32

Vítězem 71. ročníku Vuelty se stal 26letý Kolumbijec Nairo Quintana z Movistaru. Byl to pro něj první triumf na španělské Grand Tour při čtvrté účasti. Druhé místo obsadil Chris Froome (Sky), třetí skončil Quintanův krajan Esteban Chaves (Orica-BikeExchange).

bairto-the-vinr

Z dvojice českých zástupců obsadil Leopold König (Sky) 29. místo, když ze hry o skvělé umístění vypadl minulou neděli (do té doby byl průběžně pátý), Zdeněk Štybar (Etixx-Quick Step) byl klasifikován na 63. pozici.

Závěrečná etapa do Madridu pro sprintery už na pořadí nic změnit nemohla, ovládl ji dánský objev týmu Orica-BikeExchange Magnus Cort Nielsen. Ten na letošní Vueltě vyhrál ve spurtech dvě etapy a daleko předčil svoje plány. „Je to fantazie, ani by mě to nenapadlo,“ prohlásil 23letý cyklista, kterého si Orica vychovává už od října 2014.

„Na to, že jde o mou první Grand Tour, jsou ty výsledky fantastické. Dnes pro mě odvedl v závěru skvělou práci Jen Keukeleire. Dovezl mě dopředu na dobré pozici, a i když jsem tam byl v jednu chvíli trochu zavřený, našel jsem si cestu, jak objet soupeře,“ prozradil vítězný Dán, který před 5 lety vyhrál v ČR Závod míru juniorů.

Daleko větší vítězství však slavil Quintana. Čtvrtý start na Vueltě proměnil ve vítězství a po triumfu na Giru 2014 ovládl svou druhou Grand Tour v kariéře. „Teď už mi zbývá jen na Tour. Určitě se na ni budu v příštích letech zaměřovat,“ přiznal Quintana a potvrdil, že v roce 2017 bude cílit na dvojblok Tour-Vuelta, stejně jako Froome.

movistar ho vezeee

„Tohoto vítězství si moc vážím, protože bylo tvrdě vybojované. A z velké části patří týmu, který po celé tři týdny odváděl fantastickou práci,“ říkal kolumbijský lídr Movistaru.

„Svou nejlepší formu v sezóně jsem našel právě tady. Na Tour to nebylo ono, ale na Vueltě jsem se cítil opravdu dobře. Navíc jsem tu porazil řadu skvělých lidí v čele s Froomem, Contadorem nebo Chavesem,“ dodal Quintana, jenž na 99 procent končí sezónu a po odpočinku se začne pozvolna chystat na tu další.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.