SuperCycling.cz

Quintana si Frooma pohlídal a Vuelta je jeho!

11. 9. 2016, 09:29

Senzace se na nekonala. Nairo Quintana si s týmem Movistar v poslední těžké etapě Vuelty bezpečně pohlídal červený dres lídra, když na něj jeho největší rival Chris Froome nedokázal najet vůbec nic. Kolumbijec tak v neděli stane v Madridu poprvé v kariéře na nejvyšším stupni pro krále španělské Grand Tour.

baijro-s-krisem

„Froome začal atakovat hodně brzy, ale my jsme na to byli připraveni a v každé chvíli jsme byli schopni jeho nástupy chytat. V cílovém kopci jsem už neměl sebemenším problém, abych si to pohlídal,“ přiznal Quintana.

Ale nezapomněl ani vyzdvihnout kvality Frooma. „Je to skvělý soupeř. V pátek zajel fantastickou časovku a dostal mě trochu pod tlak. Vždycky je to top rival. Díky jeho kvalitám jsem se na tohle vítězství strašně nadřel a má díky tomu ještě vyšší cenu,“ dodal kolumbijský lídr Movistaru.

bajro neoihrozen

Chaves se dostal před Contadora

V etapě úplně s těmi nejlepšími nevydržel Alberto Contador, před nějž se na třetí příčku posunul Quintanův krajan Esteban Chaves z Oriky a Španěl z týmu Tinkoff spadl pod pódiové umístění.

Chaves byl odměněn za nástup ze skupiny favoritů asi 50 km před cílem, nakonec přijel o více než minutu a půl dříve než Contador. Etapu vyhrál z úniku Francouz Pierre Latour (AG2R).

ten jestban

Esteban Chaves

„Kdybych zůstal na pódiu, nebo v ideálním případě Vueltu vyhrál, byl bych daleko radši. Pódium uteklo o kousek, což je škoda. Jel jsem sem s cílem Vueltu vyhrát, takže nemůžu být zcela spokojen. Ale závod jsem si užil. Tým se mě maximálně snažil podporovat, jen v těch cílových kopcích jsem zůstával sám, takže bych v těchto momentech asi potřeboval silnější kolegy do hor,“ prohlásil Contador.

A jak viděl předposlední etapu Leopold König? „Chtěli jsme Dostat Movistar pod tlak hned od kilometru nula. A prvních 80 kilometrů to pak byl totální ohňostroj. Chtěli jsme na ně co nejvíc zatlačit a docela se nám to dařilo. I já několikrát zkusil odjet, ale Movistar si mě hlídal. Byli hodně silní,“ přiznal pro idnes.cz. „Byla to těžká etapa a v takovém typu cílového kopce bylo těžké Quintanu odpárat. To by musel udělat velkou chybu. A tu neudělal.“

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.