SuperCycling.cz

Quintana opět v červeném, König drží šesté místo

29. 8. 2016, 22:31

Na den Nairo Quintana přišel na Vueltě o červený dres lídra, ale Davida De la Cruze z něj v dnešní horské etapě vysvlékl. Kolumbijský lídr Movistaru zvládl nejlépe dojezd na legendární vrchol Lagos de Covadonga. 

ten-najro-co-bajro

Cílem projel osamocen před Robertem Gesinkem, který vydržel vpředu jako jediný z úniku. Nizozemský cyklista zaostal o 24 vteřin, v závěsu s ním dorazil Chris Froome. Z dalších favoritů zvládl cílový kopec velmi dobře Quintanův stájový kolega Alejandro Valverde, naopak Alberto Contador či Esteban Chaves ztratili více.

ti favousi na tzalousi

Velmi dobře si vedl Leopold König. Cílem projel na 15. místě se ztrátou 1:31 min. a průběžně drží skvělé šesté místo. Za Quintanou zaostává o 2:57 min. Valverde se vyšvihl na druhé místo, Froome je třetí. Chaves čtvrtý, Contador pátý. König tedy drží krok s elitní společností top vrchařů.

ten lijou na tej

„Byl to neskutečný den a doufám, že ten červený dres udržíme delší dobu,“ řekl Quintana. „Dnešek mi potvrdil, že můžu na této Vueltě bojovat o vítězství. Vždycky jsem snil, že vyhraju etapu na tomto kopci. Teď jsem šťastný, že u ní bude v kolonce vítězů i moje jméno,“ dodal staronový kolumbijský lídr před úterním volným dnem.

Hned za ním se v průběžném pořadí usadil jeho stájový kolega Alejandro Valverde. „Byl to strašně těžký dojezd, ale dopadlo to pro nás skvěle. Nairo vyhrál, já přijel hned za Froomem. Překvapil jsem sám sebe. Vždyť je to letos moje třetí Grand Tour. Fanouškům servírujeme skvělou podívanou,“ prohlásil Valverde.

On ani Quintana však rozhodně nepodceňují Frooma, i když dnes trochu ztratil. „Pořád se s ním musí počítat, známe jeho schopnosti. Ta minuta, kterou na něj Nairo má, není zas tak moc. Ještě je před námi spousta hor,“ řekl Valverde.

valvousssss

„Než přijde závěrečná časovka, potřeboval bych mít tak tři minuty k dobru,“ prohlásil Quintana. „Froome je pořád velmi blízko. Je před námi ještě hodně těžkých etap a my se musíme pokusit na něj něco najet,“ dodal.

najro nab hjkedneeee

A jak vidí současnou situaci Froome? „Těch 58 vteřin, které ztrácím, není zrovna málo,“ myslí si britský lídr Sky. „Doufám, že v příštích dnech se mi podaří něco najet nebo aspoň udržím současnou pozici. Kdyby se ztráta zvětšila, už by to bylo složité,“ dodal Froome.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.