SuperCycling.cz

Quick-Step slaví podruhé. Teď se radoval Trentin

22. 8. 2017, 22:29

Tým Quick-Step Floors má zatím na letošní Vueltě famózní bilanci. Ze čtyř odjetých etap vyhráli cyklisté belgické stáje hned dvě. Po triumfu Yvese Lampaerta ve 2. etapě ovládl spurt 4. dějství Matteo Trentin, který byl před dvěma dny druhý.

mateop

Zatímco Lampaert triumfoval díky odvážnému nástupu z vedoucí skupiny kilometr před cílem, Trentin byl nejrychlejší v klasickém spurtu hlavního pole. Po dvou vyhraných etapách na Tour (2013, 2014) a jedné na Giru (2016) se dočkal i prvenství na Vueltě při své první účasti na španělské Grand Tour.

Trentin mohl děkovat kolegům z Quick-Step Floors, kteří mu perfektně rozjeli spurt a po 198 kilometrech zvedal ruce nad hlavu. Druhý skončil Juan José Lobato (LottoNL-Jumbo), třetí byl Belgičan Tom Van Asbroeck (Cannondale-Drapac).

V čele průběžného pořadí nedošlo k žádným změnám. Chris Froome si udržel dvousekundový náskok před trojicí David de la Cruz, Nicolas Roche a Tejay van Garderen.

„Tým odvedl skvělou práci. Poslední kilometr byl hodně technický, ale měl jsem tam Yvese (Lampaerta), který už před dvěma dny ukázal, jak je v těchto situacích skvělý. Jsem moc rád, že jsem mohl kolegům z týmu oplatit jejich skvělou práci vítězstvím,“ řekl šťastný Trentin.

Stal se stým cyklistou historie, jemuž se podařilo vyhrát etapu na všech třech Grand Tours. „Hodně si toho vážím a jsem šťastný, že se mi všechny etapy povedlo vyhrát v dresu Quick-Stepu. Na Vueltu jsem přijel s cílem vyhrát etapu a je skvělé, že se to povedlo tak brzy,“ prozradil italský cyklista.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.