SuperCycling.cz

Purito zaútočil a Aru už vede jen o vteřinu

6. 9. 2015, 22:08

Joaquim Purito Rodríguez vybojoval v neděli na Vueltě deváté etapové vítězství kariéry při svém dvanáctém startu na španělské Grand Tour. Lídr stáje Kaťuša ujel v závěru prudkého stoupání Alto de Sotres všem největším rivalům a díky desetisekundovému bonusu za prvenství stáhl náskok lídra Fabia Arua z Astany na pouhou vteřinu.

Vítěz etapy Joaquim Rodríguez.

Vítěz etapy Joaquim Rodríguez.

Šestatřicetiletý borec atakoval na posledním kilometru cílového kopce, který měřil 13 km a místy měl až 16% sklon. Neudržel se ho nikdo. Druhý Polák Rafal Majka ztratil 12 vteřin, třetí byl další Španěl z Kaťuši Dani Moreno.

aru trpi vuleat 15

Fabio Aru toho měl plné zuby.

Fabio Aru i Nairo Quintana dorazili s mankem 15 vteřin. Tom Dumoulin dnes za vítězem zaostal o 51 sekund a v průběžném pořadí spadl na 4. místo za Majku. Na Arua po dnešku ztrácí 1:25 min.

Rodríguez naopak neměl v přetěžkém kopci konkurenci. „To stoupání bylo opravdu tvrdé a je krásné zrovna takovou etapu vyhrát. V těch nejtěžších pasážích mi pomohli fanoušci a musím poděkovat i klukům z týmu. Konečně se nám podařilo vybojovat vítězství a navíc to máme skvěle rozjeté v celkovém pořadí,“ přiznal Purito po etapě.

purito atak vuelta 14

Atak Rodrígueze.

„Je to pro mě perfektní situace. Nevadí mi, že jsem o vteřinu druhý. Teď mě víc zajímá moje forma a pocity z ní jsou opravdu dobré. Zítra je znovu těžká etapa s cílem na kopci a rád bych se zase o něco zkusil. Nebudu kalkulovat, kolik potřebuju najet před středeční časovkou v Burgosu. V minulosti jsem mnohokrát počítal a často to dopadlo špatně. Proto se teď soustředím jen na následující den,“ prozradil Rodríguez.

vuelta ilustr 14

Nezastírá však, že v celkovém pořadí pomýšlí vysoko. „Přijeli jsme sem bojovat o pódium. Počítám s tím, že zítra budeme znovu všichni trpět. Ještě nás čeká dost těžkých etap a nic není rozhodnuto. Dumoulin dnes něco ztratil, ale jel chytře a bude ještě hodně nebezpečný. Hlavně díky svým časovkářským schopnostem,“ uvedl španělský lídr Kaťuši.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.