Potvrzeno: Na Vueltu jede i Quintana!

4. 8. 2015, 09:17

Tak už se to pěkně rýsuje. Letošní Vuelta bude mít opravdu hvězdnou účast. Jako zatím poslední potvrdil účast druhý muž nedávno skončené Tour Nairo Quintana z Movistaru, který se na startu objeví po boku stájového kolegy Alejandra Valverdeho. Ten na Tour skončil třetí.

quintana-k-navrat-na-vuelti

Sedmdesátý ročník Vuelty startuje 22. srpna v Puerto Banús a Movistar pošle i sem oba lídry. Valverde, současný lídr žebříčku WorldTour, Vueltu vyhrál v roce 2009 a už šestkrát tam byl v celkovém pořadí na pódiu. Quintana pojede Vueltu potřetí. Premiéru měl v roce 2012, kdy skončil celkově 36., vloni musel odstoupit kvůli pádu.

Letos na Tour byl prvním lídrem Movistaru Quintana, ovšem Valverde s ním v rámci možností dokázal držet krok a i díky kolapsu či odstoupení některých favoritů vybojoval nakonec první pódium v kariéře v nejslavnějším závodě planety.

Minulý týden potvrdil účast na Vueltě také Vincenzo Nibali z Astany, který si chce spravit chuť po čtvrtém místě z Tour. V barvách kazašské formace s ním navíc pojedou mj. Fabio Aru i Mikel Landa a Astana prý vstoupí do závodu bez určení jednoznačného lídra.

Na Vueltu pojede také Tejay van Garderen z BMC, který musel odstoupit z Tour z třetího místa průběžné klasifikace kvůli nemoci. Účast na španělské Grand Tour zvažuje i vítěz Tour Chris Froome (Sky), ovšem ten stále start nepotvrdil.

Z dalších velkých jmen jsou na Vueltu potvrzeni mj. Joaquim Rodríguez (Kaťuša), Andrew Talansky (Cannondale-Garmin), Tom Dumoulin (Giant-Alpecin), Domenico Pozzovivo (Ag2r-La Mondiale) nebo Fabian Cancellara (Trek Factory Racing).