SuperCycling.cz

Portugalský šampión v časovce Oliveira vytřel všem zrak

4. 9. 2015, 20:44

Šestadvacetiletý Portugalec Nelson Oliveira z týmu Lampre-Merida vyhrál z úniku 13. etapu Vuelty. Trojnásobný mistr své země v časovce atakoval ze skupiny uprchlíků 27 km před cílem a jeho stíhací jízda slavila úspěch. Do cíle si přivezl minutový náskok.

oliveira-nehoru-new

Druhé místo vybojoval ve spurtu skupiny 23 lidí Francouz Julien Simon (Cofidis), třetí byl Ir Nicolas Roche (Sky). Peloton dorazil do cíle v Tarazoně s mankem 4:48 min. na vítěze. Vedení dál bezpečně drží Fabio Aru z Astany.

V úniku byli nejlépe postavenými jezdci Gianluca Brambilla (Etixx-Quick Step) a Romain Sicard z Europcaru, kteří se díky úspěchu skupiny uprchlíků v cíli posunuli na závěr top 10 průběžného pořadí.

Nejšťastnějším mužem byl ovšem úřadující portugalský mistr v časovce Oliveira, který vybojoval životní vítězství.  „Je to nejkrásnější den mojí kariéry. Vyhrál jsem portugalský šampionát, ale tohle je daleko víc,“ popsal vítěz, jehož celé jméno zní Nelson Filipe Dos Santos Simoes Oliveira.

oliveira k clanku 2

Nastoupil ve sjezdu z poslední vrchařské prémie. „Možná jsem atakoval příliš brzy, ale využil jsem moment překvapení, kdy kolegové z úniku trochu šetřili síly. Prostě jsem si šel za vítězstvím,“ dodal sedmý muž časovky na loňském MS v Ponferradě.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.