SuperCycling.cz

Orica slaví další triumf, Sagan tentokrát třetí

26. 8. 2015, 23:42

Poté, co vyhrál druhou etapu Esteban Chaves a jel v červeném dresu lídra, slavil dnes tým Orica-GreenEDGE na Vueltě další prvenství. Ve spurtu ho vybojoval 21letý Australan Caleb Ewan, který za sebou nechal Johna Degenkolba a Petera Sagana.

Caleb Ewan vyhrává etapu před Johnem Degenkolbem.

Caleb Ewan vyhrává etapu před Johnem Degenkolbem.

V první skupině přijelo do cíle na krátkém kopci 18 lidí, ale nebyl tam stávající lídr Chaves, který ztratil 8 vteřin, stejně jako třeba Quintana nebo Aru. Kolumbijec z Oriky díky tomu přišel o dres lídra a získal ho Nizozemec Tom Dumoulin ze stáje Giant-Alpecin. Vede teď o pouhou vteřinu před Chavesem.

„Vůbec jsem s tím nepočítal. V etapě jsme chtěli co nejvíc pomoci Johnovi a můj úkol byl vést tým na posledních dvou kilometrech. V hektickém finále jsem ztratil kolegy a jen jsem sprintoval, abych neztratil žádný čas. Cestou do autobusu jsem byl zklamaný, že jsme nevyhráli etapu a náhle mi do vysílačky hlásili, že jsem nový lídr a musím na vyhlášení. Byl jsem docela v šoku,“ popisoval Dumoulin.


Resumen - Etapa 5 (Rota / Alcalá de Guadaíra... by la_vuelta

„Je to i satisfakce za Tour, kde jsem měl šanci na žlutý dres, ale připravil mě o ni pád. Musel jsem odstoupit a dostával jsem se z toho dva týdny. Měl jsem motivaci vrátit se ještě silnější. Teď jsem lídr a užívám si to. Před startem Vuelty byla mým hlavním cílem časovka v třetím týdnu, ale teď budu tvrdě bojovat, abych dres co nejdéle udržel. Jen tak se nevzdám,“ přiznal nizozemský lídr.

tom vede vueltu

Nový lídr Tom Dumoulin.

V etapě vypálil všem rybník Ewan, který měl v závěrečném spurtu do kopce nejvíce sil a slavil životní vítězství. „Je to největší den mé kariéry. Porazit ve spurtu tak skvělé lidi, jako jsou Sagan nebo Degenkolb, toho si moc vážím. Je pro mě čest už vůbec s takovými jmény závodit a porazit je, to mi přišlo skoro nemyslitelné,“ prozradil nováček mezi profesionály, který letos vyhrál etapový závod Kolem Koreje.

Třetí místo Peter Sagan vzal. „Byl jsem v závěru ve skvělé pozici, tým znovu odvedl fantastickou práci, ale neměl jsem dobré nohy. Asi mi dal ten dojezd předchozí etapy zabrat ještě víc, než jsem si myslel. Nic se neděje, bojujeme dál,“ přiznal slovenský cyklista týmu Tinkoff-Saxo.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.