SuperCycling.cz

Novopečený taťka Keukeleire spurtoval pro vítězství

1. 9. 2016, 22:48

Sedmadvacetiletý Belgičan Jens Keukeleire z týmu Orica-BikeExchange vyhrál ve spurtu vedoucí skupiny 12. etapu Vuelty s cílem v Bilbau. V celkovém pořadí k žádným zásadním změnám nedošlo. Vede Nairo Quintana před Chrisem Froomem, Leopold König je šestý.

kojkeluska-1

V etapě čekaly na závodníky čtyři kategorizované kopce, ten poslední, 2. kategorie, ještě 13 km před cílem. Peloton byl hodně nadělený. Kilometr před cílem pohltila vedoucí skupina Belgičana Devenynse z úniku a došlo na spurt, v němž se radoval Keukeleire.

Čerstvý otec, jemuž se přesně před měsícem narodil syn, mohl stylově oslavit příchod potomka, jemuž dali jméno Lou. „Bylo těžké odjíždět pryč, když byly synovi sotva dva týdny, ale jsem vůbec rád, že jsem stihl porod,“ říkal Keukeleire.

kojkelka 2

Dnes byl nejrychlejší ze zhruba 40 členné vedoucí skupiny. „Bylo to krásně načasované, protože tu moje partnerka se synem dnes byli. Strávil jsem s nimi i volný den a dnes je to přesně měsíc, co se syn narodil,“ prozradil belgický vítěz.

„V posledních dnech jsem se cítil hodně dobře. Věděli jsme, že to bude těžká etapa. Ráno jsme si na poradě řekli, že pokud vydržím až do finále, zkusím se porvat o co nejlepší výsledek. Jsem opravdu šťastný, že mi tým dal šanci a já ji využil. Přitom když jsme ten cílový kopec jeli na okruhu poprvé, myslel jsem si, že podruhé už ho s nejlepšími nevyjedu. Ale při tom druhém stoupání jsem se paradoxně cítil daleko lépe. No a závěr vyšel fantasticky,“ dodal Keukeleire.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.