SuperCycling.cz

Nibali se omluvil. Ale vyloučit mě neměli, říká

24. 8. 2015, 13:40

Vincenzo Nibali se omluvil za to, že se během nedělní 2. etapy nechal při sjíždění pelotonu kus táhnout týmovým autem. Ovšem kategoricky se ohradil proti svému vyloučení ze závodu. „Měl jsem dostat jen časovou penalizaci a pokutu,“ řekl závodník Astany.

nibali-dik-vuel-new

Nibali byl jedním ze závodníků, kteří se zapletli do hromadného pádu asi 30 km před cílem. Sice vyvázl bez zranění, ale ztratil. Když spolu s dalšími dojížděl do čela, přijelo k němu v jednu chvíli týmové auto a dobrých sto metrů ho táhlo velkou rychlostí.

Ital nakonec do pelotonu dojel, ale v cílovém stoupání stejně ztratil a dojel až na 31. místě se ztrátou 1:28 min. na vítězného Kolumbijce Estebana Chavese.

V cyklistice je spousta takových epizod. Myslel jsem si, že dostanu pokutu a časovou penalizaci, která mě vyřadí ze hry o celkové pořadí. Akceptoval bych třeba i desetiminutovou penalizaci. 

„Video ho usvědčilo. Je tam jasně vidět, že ho auto táhne sto metrů. Takže jiný trest nemohl následovat,“ uvedl šéf jury Bruno Valcic.

„Rád bych se všem omluvil,“ uvedl Nibali v prohlášení, které v noci umístil na svou facebookovou stránku. „Ale to, co se stalo, se děje v každém závodě. Samozřejmě neříkám, že je to správné. Měl jsem být potrestán. Ale lidi by na mě neměli házet špínu. Proč nikdo nemluví třeba o těch, kteří atakují, když dojde k pádu. To je přece taky nefér,“ řekl italský závodník.

V cyklistice je spousta takových epizod. Myslel jsem si, že dostanu pokutu a časovou penalizaci, která mě vyřadí ze hry o celkové pořadí. Akceptoval bych třeba i desetiminutovou penalizaci. Byla to chyba, ale nebyl jsem první ani poslední, kdo něco takového udělá,“ tvrdil Nibali. „Ještě jednou se omlouvám a děkuji za podporu. Uvidíme se brzy. Vince,“ napsal na závěr prohlášení.

Nibali byl naštvaný na Caleba Ewana z Oriky, který byl viníkem pádu. „Udělal bláznivý a agresivní manévr, byla to jeho velká chyba. Podívejte se na video a pochopíte, proč byla řada lidí naštvaná. Jenže on v závodě zůstal,“ řekl Ital z Astany.

Taky ho mrzelo, že na něj po pádu nečekal nikdo z týmových kolegů. Musel měnit kolo a než se k němu dostalo nové, ztratil čas. Ovšem ostatní závodníci Astany jeli dál. „Myslím, že bych zasloužil více respektu. Když došlo k pádu, ve vysílačce bylo pořád slyšet jen Aru, Aru, Aru. Já ztratil spoustu času, ale nikomu to nevadilo.“

Vítěze loňské Tour mrzelo, že závod předčasně opouští. „Cítil jsem se dobře. Doufal jsem, že přežiju první týden bez toho, abych ztratil. Teď jsem frustrovaný, že musím domů, aniž bych měl šanci něco ukázat.“

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.