SuperCycling.cz

Nibali ještě neskládá zbraně, Froome si však věří

5. 9. 2017, 06:46

Vincenzo Nibali ztrácí na Chrise Frooma na druhém místě minutu a vteřinu, ale pořád neskládá zbraně. Na Vueltě se dnes jede dlouhá časovka na 40 km, která může pořadím hodně zamíchat.

kclankuoboulidru

„Vuelta ještě není u konce a já budu bojovat,“ vyhlásil Nibali. „Časovka je asi Chrisovou lepší stránkou, ale i já je umím zajet dobře,“ dodal lídr stáje Bahrain Merida, jenž byl letos 6. v obdobně dlouhé časovce na Giru.

„Froome má oproti všem výhodu v týmu. Když s ním v těžkých etapách vydrží skoro až do konce dva nebo tři lidi, je to znát. Ale každý z nás si může vybrat horší chvilku a nějaké těžké etapy jsou ještě před námi,“ řekl Nibali.

cenzobvpedu

Chris Froome jde do závěrečného týdne s velkým optimismem. Časovky umí a zatím nic příliš nenasvědčuje tomu, že by mu někdo měl překazit radost z double na vítězství na Tour a Vueltě v jednom roce.

„Být minutu před největšími soupeři, to je hodně dobrá pozice,“ přiznal britský lídr Sky. „Je to v první řadě zásluha týmu, který na tom má velký díl. Zrovna nedělní etapa byla galapředstavením Sky. Tím, co jsme předvedli, jsme ostatní dostali ještě pod větší tlak,“ mínil Froome.

frumeyrudydres

S optimismem vzhlíží i k časovce, v níž by mohl na Nibaliho a spol. ještě něco najet. „Těším se na ni. Myslím si, že právě časovka může být jednou z nejklíčovějších etap letošní Vuelty. Nečekám, že bych získal nějak moc, ale budu spokojený, když to zůstane tak, jak je,“ řekl Froome.

Dlouhodobé vyhlídky zatím nedělá. „Musíme to brát den po dni. Hned po časovce je těžká etapa a člověk na ni při časovce těžko něco našetří, pokud jede na pořadí. No a v sobotu je cíl na Angliru, kde se definitivně rozhodne. Musíme být v klidu a věřit, že vše dobře dopadne,“ dodal majitel červeného dresu.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.