SuperCycling.cz

Bouhanni ovládl spurt, Valverde novým lídrem Vuelty

24. 8. 2014, 19:06

Druhou etapu Vuelty ovládl ve spurtu Francouz Nacer Bouhanni (FDJ.fr), když soupeře v závěru porazil rozdílem třídy. Červený dres lídra mění majitele, od stájového kolegy Castrovieja z Movistaru ho převzal Alejandro Valverde.

Král spurtu Nacer Bouhanni.

Král spurtu Nacer Bouhanni.

Bouhanni těžil v závěru z dobré práce týmových kolegů a během pár metrů dokázal tak zrychlit, že se na pásce ještě stihl ohlédnout za sebe. „Na Vueltu jsem jel s cílem vyhrát etapu, ale když člověk vyhraje jednu, vždycky chce přidat ještě nějakou další. Věřím, že jsem tady ještě neřekl poslední slovo,“ řekl nejlepší sprinter letošního Gira Bouhanni, který po sezóně přestupuje do Cofidisu.

vuelta disaj 2

Takové krásné scenérie byly k vidění při dnešní etapě.

Vuelta je pro něj posledním závodem v dresu FDJ. „Tým ke mně byl korektní, i když věděli, že chci odejít. Program se mi kvůli tomu nijak nezměnil. Giro a Vuelta bylo v mých plánech,“ prozradil Bouhanni, který chyběl na Tour, kde dostal důvěru další sprinter Démare. Jeho maximem byla dvě třetí místa.

Po etapě s cílem v San Fernandu na pobřeží Atlantiku měl důvod k radosti i Valverde, který skončil na 21. místě a oblékl dres lídra. Skoro na chlup se opakovala situace z Vuelty 2012, kdy Movistar vyhrál úvodní týmovou časovku a po třetí etapě převzal Valverde červený dres právě od Castrovieja. Letos to zvládl už po etapě druhé.

valkverde vede vueltu

Nový lídr Alejandro Valverde.

„Vůbec jsem nevěděl, že vedu, už jsem byl v týmovém autobusu, když mi to řekli,“ přiznal Alejandro Valverde. „V závěru jsem se snažil jet vpředu, abych se nepřipletl do nějakého pádu. To byl jediný důvod. Vůbec jsem netušil, že mám dres lídra. Nebyl to plán, prostě to tak vyšlo,“ dodal Španěl.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.