SuperCycling.cz

Na Vueltě slavil úspěch únik. Zvítězil Lucenko

23. 8. 2017, 21:42

Pátou etapu Vuelty, v níž na peloton čekaly čtyři vrchařské prémie 2. a 3. kategorie, vyhrál z úniku kazašský cyklista Alexej Lucenko. Favorité přijeli do cíle v Alcossebre naděleni na skupinky se ztrátou čtyři a půl minuty a více. Dres lídra udržel Chris Froome.

tencenko

Z favoritů přijel jako první do cíle Alberto Contador, s ním se udrželi Froome, Esteban Chaves a Michael Woods. Další z adeptů na celkové pořadí dorazili s několikavteřinovým mankem, ale třeba Vincenzo Nibali zaostal o 26 sekund, Domenico Pozzovivo skoro o minutu.

„Dnes jsem se cítil úplně jinak, než v pondělí,“ řekl Contador, který v úvodním horském testu do Andorry kvůli žaludečním problémům ztratil dvě a půl minuty. „Jsem šťastný, jak to šlo. A díky fanouškům jsem si to neskutečně užíval. Jsem rád, že jsem pro ně mohl něco udělat,“ přiznal Španěl, který se na Vueltě loučí s kariérou.

ador

Jeho stáj Trek-Segafredo dnes ztratila spurtéra Johna Degenkolba, který byl nucen z Vuelty odstoupit kvůli bronchitidě.

Hrdinou dne byl Lucenko, který v závěrečném stoupání setřásl i rakouského kolegu z úniku Hallera a ve 24 letech si tenhle závodník Astany dojel pro první výhru na Grand Tour.

„Když jsem jel v roce 2014 Vueltu poprvé, dokázal jsem být v etapě druhý, ale tohle je něco úplně jiného. Největší vítězství mé kariéry. Zároveň je to náplast za Tour de France, kde jsem tvrdě spadl a musel jsem odstoupit. Ale dokázal jsem se vrátit,“ řekl Lucenko.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.