SuperCycling.cz

Matthews vyhrál a vede, Valverde spadl

25. 8. 2014, 20:39

Třetí etapa Vuelty a třetí lídr. Alejandro Valverde v dnešní kilometrové stojce na konci ztratil kvůli pádu kontakt s nejlepšími, do cíle přijel s mankem sedmi vteřin a červený dres oblékl australský vítěz etapy Michael Matthews ze stáje Orica GreenEDGE. 

Nový lídr Vuelty Michael Matthews.

Nový lídr Vuelty Michael Matthews.

„Od startu jsme tu etapu měli pod kontrolou, protože jsme tušili, že by nám mohla sedět. Tým odvedl skvělou práci a vítězství patří všem našim klukům,“ řekl mladý Australan, který před Vueltou prodloužil se stávajícím týmem o dva roky smlouvu.

Vše podstatné se odehrávalo až v závěru, kde na peloton čekal asi 1,2 km dlouhý kopec do cíle. Skvěle to rozjela Kaťuša. Nejdřív vyrazil dopředu Caruso, ale byl pohlcen. Pro ruskou formaci mohlo být náplastí alespoň třetí místo Rodrígueze. V samém závěru atakoval Dan Martin, ale Matthews se za ním chytře vyvezl a zúročil svou rychlost.

matthews 3 tapa

Vítěz etapy Michael Matthews.

„Nemohli jsme si přát víc. Dopadlo to přesně podle plánu,“ jásal Matthews, který byl letos už lídrem na Giru, kde vezl týden růžový dres. Předčasně tam však skončil kvůli pádu. Teď má červený z Vuelty. „Je to sen. Miluju tenhle závod, miluju Španělsko,“ dodal 23letý Australan.

Za ním je v celkovém pořadí dvojblok Movistaru Quintana, Valverde. Druhý jmenovaný v závěru doplatil na následky pádu 20 km před cílem. Castroviejo si bral bufetovou taštičku, upadl a přes něj letěli stájoví kolegové z Movistaru Malori a Valverde.

„Nešlo s tím nic dělat. Praštil jsem se o kolo a spadl jsem na záda. Naštěstí je to bez odřenin, jen to byla docela rána. Rychle jsem se zvedl a dojel jsem si to. Ale začal jsem jet kopec zezadu a neměl jsem šanci. Proto jsem spokojený, jak to dopadlo. Sedm vteřin není nic, jen mě bolí záda,“ řekl Alejandro Valverde. „Nemrzí mě, že jsem ztratil dres lídra, ale strašně jsem chtěl tuhle etapu vyhrát. Bohužel, to je cyklistika a takové věci se občas stávají.“

il capitano contador

El Capitan Alberto Contador :-)

V šestnáctičlenné vedoucí skupině byli v cíli kromě Valverdeho všichni největší favorité. Včetně Alberta Contadora, který po zlomenině nohy z Tour stihl Vueltu za pět minut dvanáct a dopředu vyhlásil, že ještě zdaleka není v top formě.

„Stálo to hodně sil, bylo strašné horko. Na některých místech i čtyřicet stupňů,“ přiznal Španěl z Tinkoff-Saxo. „Koleno nebolelo, což je pozitivní, ale budu si ho preventivně ledovat. Mým cílem bylo ztratit co nejmíň a s tím jsem do závěru šel. Vidím, že v tuto chvíli je na tom řada závodníků daleko lépe než já,“ přiznal Contador.

 

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.