SuperCycling.cz

López slavil životní triumf, Froome navýšil vedení

30. 8. 2017, 21:44

Miguel Ángel López, 23letý Kolumbijec z Astany, ovládl deštivou 11. etapu Vuelty s cílem v nadmořské výšce 2120 metrů na vrcholu astronomické observatoře Calar Alto. Vítězem byl ale i druhý v pořadí Chris Froome, protože získal na své největší rivaly.

tenandl

Lídr stáje Sky i celé Vuelty skončil druhý s mankem 14 sekund, stejně jako on přijel i Vincenzo Nibali (Bahrain Merida), který se posunul na druhé místo průběžného pořadí. Ztratili Esteban Chaves z Oriky, jenž se propadl na třetí příčku, před etapou třetí Nicolas Roche z BMC je po dnešku až 11.

Přijel totiž až na 28. místě s více než 4minutovou ztrátou. Krize se nevyvaroval ani jeho stájový kolega Tejay van Garderen, jenž rovněž vypadl z TOP 10 a z 5. příčky spadl na 12.

krissssak

Froome má nyní na Nibaliho náskok 1:19 min., třetí Chaves ztrácí už dvě a půl minuty. „Jsem opravdu šťastný, jak to dnes šlo. Někteří moji rivalové ztratili a skončit druhý bylo za takových okolností víc, než vyhrát etapu. Ale tím nesnižuji výkon Lópeze, který byl extrémně silný,“ uvedl Froome.

„Když jsem viděl, jak to v tom kopci vypadá, můj plán byl následovat Nibaliho. Viděl jsem, že Esteban (Chaves) odpadl a Alberto Contador byl na svém limitu. Musím být spokojený, jak to dopadlo,“ dodal Froome.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.