SuperCycling.cz

Landa nejede Vueltu. Dostane König víc prostoru?

19. 8. 2016, 07:42

Španěl Mikel Landa, který měl být jedním z lídrů týmu Sky na Vueltě, musel na poslední chvíli svou účast kvůli zdravotním problémům vzdát a díky tomu se otvírá daleko větší šance pro Leopolda Königa, jenž nechybí v sestavě britské stáje. Jednoznačným lídrem je ovšem alespoň na papíře vítěz Tour Chris Froome.

lijou-s-tma-chlapcema

Landa měl být tajným trumfem Sky. Nedá se totiž předpokládat, že by byl Froome po Tour a olympiádě schopen na Vueltě bojovat o celkové vítězství. Teď vzrostly i šance Königa. Kvůli zdravotním problémům zmeškal dost velkou část sezóny, ovšem stihl vyhrát mistrovství republiky v časovce. Odjel i na olympiádu, kde skončil 11. v časovce. Silniční závod nedokončil.

Nyní ho čeká první Grand Tour sezóny. O Giro, kde měl bojovat o co nejlepší výsledek, přišel kvůli problémům s kolenem, na Tour jet neměl. Na Vueltě už startoval v roce 2013 ještě v dresu týmu NetApp a vybojoval deváté místo.

„V sobotu startuju svoji pátou třítýdenní bitvu! I při těžkých chvílích během skoro tříměsíčního zranění jsem se nevzdal cíle vrátit se v plné síle, dostat se na olympiádu a jet jednu Grand Tour. A jsem tu a jsem na to sakra hrdej!,“ napsal König na svůj facebookový profil a slova doplnil hashtagy ‪#‎abysPoznalUspechMusisPoznatProhru ‪#‎teamsky ‪#‎goCzechTeam ‪#‎lv2016.

ten leov zatisi

A jak vidí ambice Königa na Vueltě jeho tým? Při zveřejnění původní nominace, kde byl ještě Landa, napsal k Leovi: „Po zranění kolene, které ho vyřadilo na první část sezóny, se dokázal rychle vrátit. Vyhrál časovku na českém šampionátu a předváděl solidní výkony na Tour de Suisse a Kolem Polska. Je to závodník, který dokázal skončit na všech třech Grand Tours v top 10. Právě na Vueltě navíc dokázal vyhrát v roce 2013 etapu, když skončil celkově devátý. Proto bude klíčovým mužem Chrise Frooma v nejtěžších etapách.“

Role superdomestika Königovi vyhovuje, což dokázal vloni na Giru, kde skončil po odstoupení lídra Sky Porteho šestý. Otázkou je, jaké přesně bude mít úkoly od Sky: zda se pokusí kromě práce pro lídra držet v pořadí, nebo se stoprocentně obětuje a zkusí vyhrát nějakou etapu.

Landu v sestavě nahradil jeho krajan David Lopez. Kromě Königa a Frooma budou dalšími členy Sky na Vueltě Ian Boswell, Michal Golas, Pete Kennaugh, Christian Knees, Michal Kwiatkowski a Salvatore Puccio.

ten skaj co jede vuewltu

A jak vidí sestavu samotný Froome? A co soudí o svých ambicích? „Já i tým za sebou máme skvělé léto, ale Vuelta je pro nás další velká výzva,“ přiznal vítěz Tour a majitel bronzu z olympijské časovky.

„Máme tu silnou sestavu ze závodníků, kteří mají s Vueltou dost zkušeností. Co se mě týče, je to závod, který mám moc rád a řekl bych, že tu mám nedokončenou práci. Opravdu se těším,“ dodal britský lídr, jenž jel Vueltu čtyřikrát a dvakrát skončil druhý (2011, 2014).

ten stybyyyyyyyy

Leopold König nebude na startu 71. ročníku Vuelty jediným Čechem. Zatímco Roman Kreuziger po dohodě s týmem Tinkoff Vueltu z programu vypustil, v sestavě Etixx-Quick Step figuruje Zdeněk Štybar. Vueltu pojede potřetí, startoval už v letech 2012 a 2013. Před třemi lety tam navíc vyhrál etapu. Lídrem jeho týmu bude Ital Gianluca Brambilla, Štybar se zkusí zaměřit na nějakou etapu.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.