SuperCycling.cz

Lampaert zaskočil favority a oblékl červený dres!

20. 8. 2017, 20:29

Měla to být etapa, jejíž závěr se může rozhodnout na větru a čekalo se, že by mohl slavit úspěch belgický tým Quick-Step Floors, který na terezínech už mnohokrát zaúřadoval. 

paert

Nakonec to dopadlo trošku jinak, protože vítr peloton neroztrhal tak brutálně, jak se čekalo. Přesto měla 2. etapa Vuelty vítěze z Quick-Stepu. A byl to vítěz sváteční: Yves Lampaert.

Bylo to teprve jeho šesté profesionální vítězství a hned to nejdůležitější. Na Grand Tour se tenhle 26letý Belgičan ještě nikdy neradoval.

V závěru etapy dlouhé 203 km jel v čelní skupině a asi kilometr před cílem vyrazil dopředu. V technickém dojezdu v Gruissanu mírný náskok udržel. Úspěch belgické stáje podtrhl druhým místem Matteo Trentin, jenž vyhrál spurt.

ivsrudej

Lampaert se navíc oblékl do červeného dresu lídra, protože Rohan Dennis, jenž ho měl po úvodní týmové časovce, zaostal o 13 sekund.

„Ani nedokážu najít slova k tomu, co se mi podařilo,“ nechápal Lampaert. „Náš ideální scénář byl, že to zkusíme roztrhat na větru déle před cílem, ale nebyla k tomu příležitost. Měli jsme i druhý plán, zkusit to na posledních kilometrech. Hlavní cíl byl dostat Mattea Trentina na perfektní pozici pro sprint. Ale najednou se to lehce nadělilo a udělala se tam díra. Trochu jsme improvizovali, ale Matteo na mě křikl, ať na nic nečekám a jdu do toho. Vyšlo to dokonale,“ popisoval vítěz.

Stal se prvním Belgičanem od roku 2010, který na Vueltě oblékl dres lídra. Je však dost pravděpodobné, že si ho užije jen jeden den. V pondělí je na programu etapa do Andorry se třemi kopci a čeká se souboj nejlepších vrchařů. 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.