SuperCycling.cz

König se Sky začali Vueltu famózně, Tinkoff ztratil

21. 8. 2016, 11:58

Tým Sky s Leopoldem Königem a britským lídrem Chrisem Froomem vyhrál těsně úvodní časovku družstev, kterou odstartoval 71. ročník Vuelty. Na trase dlouhé 27,8 km zajeli jen o necelou půl vteřinu rychlejší čas než Movistar. 

vueltickee-1

Červený dres lídra oblékl Brit Peter Kennaugh, který projel cílem jako první. „Nebylo to plánované, prostě to takhle vyšlo. Ale Peter si to zaslouží,“ uvedl Froome.

Spolu s ním a Kennaughem dojeli ve stejném čase v dresu Sky do cíle i König, Puccio a Kwiatkowski. „Nemohlo to dopadnout lépe,“ řekl šťastný Froome. „Doufal jsem v dobrý čas, ale jsem docela překvapen, že jsme to dokázali celé vyhrát,“ přiznal britský favorit.

vueltkee2

Druhý Movistar v sestavě s Quintanou a Valverdem ztratil jen čtyři desetiny, ale ostatní týmy už nabraly větší ztráty. Třeba Tinkoff s největším favoritem Vuelty Contadorem 52 vteřin. A to může být pro El Pistolera problém.

Etixx-Quick Step se Zdeňkem Štybarem skončil pátý se ztrátou 22 vteřin, český cyklista v závěru po splnění úkolů odpadl a do cíle přijel s mankem 1:32 min.

Výsledky týmové časovky (27,8 km)

1. Sky 30:37

2. Movistar stejný čas

3. ORICA-BikeExchange +6 s

4. BMC +7

5. Etixx-Quick Step +22

6. LottoNL-Jumbo +28.

Kompletní výsledky ZDE.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.