SuperCycling.cz

König po propadáku hledá novou motivaci

6. 9. 2016, 06:38

Nedělní kolaps týmu Sky si Leopold König stále ještě pořádně nedokáže vysvětlit. Sám propadl z 5. místa až na 31. pozici, lídr britské stáje Chris Froome ztratil na Quintanu více než dvě a půl minuty a zřejmě tím přišel o šanci bojovat o celkové prvenství. „Musím se nějak namotivovat, jsem z toho všeho smutný,“ řekl König.

klijou1

Ke kolapsu se vracel v rozhovoru pro server idnes.cz přímo v dějišti závodu po pondělní etapě, kterou vyhrál ve spurtu Lucemburčan Drucker z BMC. König se snažil pomáhat kolegům z týmu, a protože už mu o pořadí nejde, v závěru zvolnil a ztratil přes 3 minuty.

„Musím si to všechno v hlavě přehodnotit. Chci teď co nejvíc práce vrátit našim klukům,“ přiznal český cyklista.

Já se teď hlavně snažím nějak si to v hlavě srovnat a dojet poslední týden se ctí.

Po nedělním nezdaru si večer s týmem sedli a vše si vyříkali. „Řekli jsme si, že tím závod nekončí. Měli jsme prostě hodně špatný den. Bohužel nás nestál jen pár vteřin, stál nás hodně, Chrise i mě. Někdy se prostě nezadaří. Ale závod pokračuje dál a příležitosti na zvrat v boji o Chrisův titul ještě budou. Minimálně tři. Dvě těžké etapy a časovka. Já se teď hlavně snažím nějak si to v hlavě srovnat a dojet poslední týden se ctí,“ uvedl König.

klijou2

Dnes je na Vueltě druhý den volna, hned po něm přijde etapa s dojezdem na těžký kopec. V pátek časovka na 37 km a v sobotu znovu horská etapa. Poslední šance pro útoky.

„Hned ve středu je start do kopce. To je právě ten typ etapy, kdy bychom mohli něco vymyslet. Musím se namotivovat, ale není to jednoduché. Teď je jediným mým zájmem, abych pomohl Chrisovi,“ prohlásil König.

Ještě netušil, jakou strategii tým zvolí. „Je možné, že mě vyšlou dopředu už dřív, nebo že rozjedu na té poslední stěně Chrisovi takové tempo, ze kterého by potom ve finále sám něco udělal. Ale stejně tak se může stát, že vepředu odskočím a pokusím se vyhrát etapu,“ uvažoval český cyklista Sky.

Všechno se seběhlo strašně rychle. V pěti vteřinách se rozplynulo tolik hodin práce...

Ještě se vrátil ke kolapsu týmu v nedělní etapě. „Všechno se seběhlo strašně rychle. Já byl najednou za nějakým člověkem, který tam nechal díru, protože došlo k pádu. A rázem jsme měli deset vteřin díru a byl konec, naprostý konec,“ líčil.

klijou4

„V pěti vteřinách se rozplynulo tolik hodin práce...  Ale stejně jsem nepochopil, jak mohlo být nakonec v prvních dvou skupinách 71 lidí. Možná jsem ještě spal, já nevím. Každopádně jsme stoprocentně zaváhali. A ti před námi potom jeli totální šrot,“ dodal König.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.