SuperCycling.cz

König drží sedmé místo, Contador spadl

27. 8. 2016, 06:56

Belgický cyklista Jonas van Genechten z týmu IAM se stal nečekaným vítězem 7. etapy Vuelty. Leopold König zůstává na sedmém místě a dál vede Darwin Atapuma z BMC. Smůlu měl v etapě Alberto Contador, který spadl a do cíle dojel v potrhaném dresu a sedřený.

lijou-s-lahvi-v-hub

K pádu došlo už v ochranné zóně, takže španělský lídr Tinkoff nenabral žádnou ztrátu. Ale směrem k těžkým víkendovým dojezdům to může být další problém. „Asi 800 metrů před cílem jsem byl na perfektní pozici. Řekl jsem Bennatimu, ať zkusí zaspurtovat,“ popisoval Contador.

„Ale 400 metrů před cílem jsem byl v zatáčce sražen někým z dalších kluků, který očividně rád brzdí a spadl po mé levici. Mám sedřené lýtko i stehno, celou levou půlku těla. Bolí to hodně, ale naštěstí není nic zlomené. Uvidíme, co moje tělo řekne v sobotu,“ dodal. Contador spadl přes van der Sandeho a sám způsobil pád, když se poroučeli na zem i závodníci za ním.

Klíčový moment etapy přišel 39 km před cílem, kdy ve stoupání na Alto di Padornelo z pelotonu atakovali Brambilla (Etixx), Clarke (Cannondale), L. Sánchez a Cataldo (oba Astana) a Mate (Cofidis). Jeli s mírným náskokem před pelotonem, ale ten je ve svezdu začal stahovat.

Z pětice vyrazili dopředu Clarke a Sánchez. Vypadalo to slibně, ale happy end v podobě úspěšného ataku se nekonal. Asi 100 metrů před cílem je peloton dostihl a nejvíce sil na spurt měl překvapivě 29letý Jonas Van Genechten z týmu IAM.

ten vitaz sedmicke

„Je to největší vítězství mojí kariéry,“ jásal belgický závodník, který už byl ve druhé etapě pátý. „Vyhrát etapu tady chce skoro každý a upřímně: ty šance, že se vám to povede, jsou dost malé. Ale já bojoval a doufal jsem. Teď je to realita,“ dodal šťastný vítěz.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.