SuperCycling.cz

König byl těsně druhý. Udělal jsem chybu, litoval

7. 9. 2016, 22:31

Po nedělním kolapsu, kdy kvůli obrovské ztrátě danou kolapsem Sky i jeho vlastním, byl Leopold König zdrcen. Říkal, že musí zkusit najít novou motivaci. Během volného dne ji očividně našel. V dnešní etapě Vuelty sahal po etapovém vítězství, nakonec se musel sklonit před Švýcarem Mathiasem Frankem z IAM.

ten-klenig-1

Etapa číslo 17 končila na brutální stojce Alto Mas de la Costa. König se dostal do správného úniku, který slavil úspěch. Jelo v něm bezmála 30 cyklistů, kteří byli mimo čelní příčky v pořadí.

Z něj asi 25 km před páskou atakovali Frank a Dario Cataldo z Astany. Vypracovali si mírný náskok, pod cílovým kopcem měli k dobru asi půl minuty. Dotahoval se na ně König spolu s Robertem Gesinkem, který je na Vueltě při chuti, když vyhrál z úniku sobotní královskou etapu.

ten matyas

V závěrečné čtyřkilometrové stěně s místy až 20procentním sklonem a průměrem 12,5%. Catalda v kopci dostihli, König pak utrhl i Gesinka, ale na Franka mu chybělo pár metrů. Když projel na druhém místě cílem, zklamaně kroutil hlavou.

„Udělal jsem velkou chybu. Nevěřil jsem, že to Frank udrží. Držel jsem si tempo a byl jsem připravený zaútočit ve finále. Ale on jel na konci opravdu tvrdě. Velká chyba, která mě stála etapové vítězství na Vueltě,“ řekl König po etapě v rozhovoru pro idnes.cz.

„Věděl jsem, že Frank i Cataldo jsou dobří vrchaři. Ale bavili jsme se už předtím v týmu o dnešním vedru, o tomto stoupání a o jeho prudkém sklonu. Čekali jsme, že někteří kluci to přeženou tím, že zaútočí hned zkraje. Jenže Frank to bohužel nepřehnal,“ líčil český cyklista Sky.

Tým mi dal možnost jet o etapu, za což jsem mu velmi vděčný. Ale selhal jsem.

Druhé místo ho rozhodně neuspokojilo. „Snažil jsem se vrátit zpět po nedělním zklamání a ukázat, že se nevzdávám. Tým mi dal možnost jet o etapu, za což jsem mu velmi vděčný. Ale selhal jsem. Všechno vycházelo do posledních 500 metrů, kde jsem udělal chybu. Tam jsem už měl na Franka zaútočit. Jenže já to udělal o 200 metrů později,“ přiznal.

„Možná jsem na sebe moc přísný, ale říkám si, že nic jiného než vítězství se ode mě dnes nečekalo, když jsem se dostal do toho úniku. Byl jsem v něm ale strašně zaměřený na Gesinka. V životě by mě nenapadlo, že Frank to pak udrží až do cíle. Nejhorší je, že jsem tam nenechal všechno, že jsem síly ještě měl, jen jsem je šetřil, protože jsem počítal s tím, že je budu potřebovat na Gesinka,“ vysvětloval König.

Cílový kopec, který Alberto Contador před etapou označil za brutální, mu přitom seděl. „Mně připadal krásný, takové prudké stěny mi v posledních týdnech sedí,“ přiznal.

Favorité dorazili do cíle o tři a půl minuty za vítězem. Čekalo se, že něco zkusí Froome, ale nakonec byl rád, že v kopci uvisel s Contadorem, Quintanou i Chavesem. V jednu chvíli odpadal, ale v posledních metrech se dokázal dotáhnout zpátky a všichni čtyři projeli cílem ve stejném čase. Na čele se tudíž nic nemění. Quintana vede o 3:37 min před Froomem.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.