SuperCycling.cz

Klid před volnem: spurt vyhrál nečekaně Sbaragli

31. 8. 2015, 22:37

Ital Kristian Sbaragli z týmu MTN-Qhubeka vyhrál nečekaně ve spurtu 10. etapu Vuelty, když v hromadném dojezdu porazil i Johna Degebkolba. Před úterním prvním dnem volna se žádné zemětřesení v pořadí nekonalo, dál vede Tom Dumoulin.

vitz-volta-10

„Je to moje životní vítězství,“ jásal 25letý Ital. „Ani tomu nemůžu uvěřit. Je to sen pro mě i tým MTN-Qhubeka,“ přiznal Sbaragli, který už před dnešní etapou skončil na letošní Vueltě třikrát v top 10.

Na peloton čekala jen 146 km dlouhá etapa z Valencie do Castellonu s kopcem 2. kategorie 16 km před cílem. V hromadném dojezdu se očekával triumf Degenkolba, který má navíc usnadněnou roli díky tomu, že už jsou ze hry Sagan, Bouhanni a v průběhu dnešní etapy odstoupil i Ewan z Oriky, vítěz 5. etapy.

roche po padu 10

Nicolas Roche v dnešní etapě skončil na zemi.

Ovšem rybník mu vypálil Sbaragli, který slavil druhé profesionální vítězství po triumfu v etapě Tour de Korea 2013. Pro jihoafrickou stáj jde o první triumf na Vueltě. O její první vítězství na Grand Tour se letos na Tour postaral Steve Cummings.

„Byla to krátká, ale opravdu rychlá etapa. Celý den jsme měli průměr od 45 do 50 kilometrů v hodině. Byla vysoká vlhkost vzduchu, připadal jsem si jako u nás doma v Kolumbii. Pro mě to bylo v pohodě, ale řada závodníků kvůli tomu dost trpěla,“ přiznal průběžně třetí Esteban Chaves z Oriky.

de marchi unik 10

Alessandro De Marchi na čele skupinky uprchlíků.

Úterní volno všichni určitě přivítají. I pod tíhou toho, co je čeká další den. Přijde totiž ke slovu nejtěžší etapa letošní Vuelty. Peklo v Andoře se šesti vrchařskými prémiemi na 138 kilometrech! Cíl je v nadmořské výšce 2100 metrů a závodníci nastoupají neuvěřitelných 5200 metrů.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.