SuperCycling.cz

Hvězdná sestava Astany na Vueltě: Nibali, Aru, Landa

1. 8. 2015, 07:00

Ital Vincenzo Nibali potvrdil účast na španělské Vueltě, která startuje 22. srpna v Purto Banus. Astana tam pošle sestavu, o níž sportovní ředitel Guiseppe Martinelli tvrdí, že tak silný tým kazašská formace na Grand Tour ještě nikdy neměla.

Vincenzo Nibali

Vincenzo Nibali

Spolu s Nibalim pojedou i krajan Fabio Aru a španělská senzace letošního Gira Mikel Landa. „Ano, budu tam a se mnou Aru i Landa,“ napsal čtvrtý muž letošní Tour na Twitter.

Zatím však není jisté, kdo bude lídrem Astany. Aru byl lídrem na Giru, kde skončil druhý, Landa byl v pořadí hned za ním. Nibali na Tour obhajoval vítězství, ale obsadil až čtvrtou příčku. Vyhrál však alpskou etapu do La Toussuire.

Zatím není jisté, zda Nibali před Vueltou vůbec něco pojede. Landa bude v akci už v sobotu v San Sebastianu a Aru jede od neděle Kolem Polska.

„Pravděpodobně jde o nejsilnější tým, jaký jsem kdy měl na Grand Tour,“ řekl manažer Astany Guiseppe Martinelli. „Budeme mít tři velké závodníky, ale nehodlám nikoho z nich jmenovat dopředu lídrem. Budeme mít tým, který je schopen porazit Quintanu nebo Frooma. Očekávám, že oba pojedou, aby si dali odvetu za Tour,“ dodal Martinelli.

aru k vuel jede

Fabio Aru

Nibali už Vueltu v roce 2010 vyhrál a jedním ze šesti cyklistů historie, kteří se mohou pochlubit vítězstvím na všech třech Grand Tours. Na Giru triumfoval v roce 2013 a Tour ovládl vloni. Kromě něj to dokázali ještě Anquetil, Gimondi, Merckx, Hinault a Contador.

Jede i van Garderen

Zatímco Froome a Quintana ještě start na Vueltě nepotvrdili, přestože o něm uvažují, vedle Nibaliho počítá se španělskou Grand Tour např. i Tejay van Garderen. Lídr BMC musel odstoupit z Tour z průběžného třetího místa kvůli nemoci, teď si chce spravit chuť na Vueltě.

Původně myslel, že by absolvoval svůj oblíbený závod USA Pro Challenge v Coloradu, který už dvakrát vyhrál. „Ale po tom, co se stalo na Tour, si potřebuju dokázat, že se umím prosadit mezi absolutní elitou. Proto jsem se rozhodl pro Vueltu,“ prozradil Američan, který se na Vueltu vrátí po pětileté pauze.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.