SuperCycling.cz

Froome úřadoval a v těžkém kopci utrhl všechny!

27. 8. 2017, 18:46

Chris Froome ukázal, že mu na Vueltě rozhodně nechybí síla. V těžkém dojezdu na čtyřkilometrovém kopci v Cumbre del Sol nedal lídr Sky nikomu ze soupeřů šanci a slavil první etapové vítězství v sezóně.

tanchrisvitzi

„Do posledních stovek metrů jsem dal úplně všechno,“ popsal Froome, jenž z vedoucí skupinky nastoupil asi 500 metrů před cílem. Neudržel se ho nikdo, ale ještě po chvíli ho dojeli Esteban Chaves a Michael Woods. Na jeho poslední atak ale už nedokázali odpovědět ani oni.

Kolumbijec z Oriky ztratil 4 vteřiny, Kanaďan Woods z týmu Cannondale-Drapac 5 sekund. „Snažil jsem se jet tak, abych je utrhl. Jsem opravdu šťastný za tohle vítězství. Tým odvedl v posledním kopci skvělou práci, rozjel mi tempo a já to dokončil,“ přiznal Froome.

Před pondělním dnem volna ještě navýšil své vedení. Na druhého Chavese má k dobru 36 vteřin, třetí Nicolas Roche z BMC ztrácí už 1:05 min.

„Po týdnu Vuelty jsem si nemohl přát lepší pozici. Je to pro mě fantastický začátek. Cítím se dobře, nohy jedou skvěle a doufám, že to tak bude pokračovat,“ dodal Froome.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.