SuperCycling.cz

Froome řádil i v časovce a míří za vítězstvím na Vueltě

5. 9. 2017, 22:24

Chris Froome míří za vysněným vítězstvím na Vueltě. Dnes zajel fantasticky čtyřicetikilometrovou časovku s cílem ve městě Logroňo, když nenašel přemožitele! A před další etapou má na druhého Vincenza Nibaliho už náskok 1:58 min!

jedekrisajede

Rovinatou trasu prolétl rychlostním průměrem 51,319 v čase rovných 47 minut. Druhý Nizozemec Wilco Kelderman ze Sunwebu zaostal o 29 sekund, třetí Nibali ztratil na lídra Sky i celé Vuelty 57 vteřin.

„Zvolil jsem skvělé tempo. Nechtěl jsem tolik informací o mezičasech z týmového auta, takže jsem úplně přesně nevěděl, jak na tom jsem. Proto jsem měl na posledních šesti nebo sedmi kilometrech trochu obavy, ale po chvíli jsem zjistil, že jedu o etapové vítězství,“ říkal dojatý Froome.

onjede

„Zvýšit náskok, to je fantazie. Mám skvělou výchozí pozici, ale čekají nás ještě čtyři těžké dny,“ nechtěl dělat předčasné závěry. „Ještě se může stát spousta věcí. Musím být každý den ve střehu. Zítra je to brutální etapa a cílové stoupání, to je strašně prudká stěna. Bude to boj nejlepších lidí v pořadí,“ odhadoval.

Froome ukazuje, že má ze všech lidí v pořadí nejvyrovnanější formu a v zádech i nejsilnější tým. Pokud ho neskolí nějaká nemoc nebo nespadne, těžko se dá předpokládat, že by dvouminutový náskok prohospodařil.

Pokud v neděli v Madridu stane na nejvyšším stupni, bude teprve třetím cyklistou historie, který vyhraje Tour a Vueltu v jednom roce. To zatím dokázali jen Jacques Anquetil (1963) a Bernard Hinault (1978). Vuelta se však tehdy jezdila v dubnu.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.