SuperCycling.cz

Froome, Nibali i Quintana zvažují Vueltu, Contador končí

29. 7. 2015, 09:00

Je dost možné, že se na letošní Vueltě představí hned tři závodníci velké čtyřky. Účast silně zvažují vítěz Tour Chris Froome (Sky), druhý Nairo Quintana (Movistar) i čtvrtý Vincenzo Nibali (Astana).

Je možné, ze tři z této čtveřice uvidíme na startu Vuelty. Vyloučena je pouze účast Contadora.

Je možné, ze tři z této čtveřice uvidíme na startu Vuelty. Vyloučena je pouze účast Contadora.

Jistota je zatím jedna: na domácí Grand Tour nebude startovat její španělský vítěz z roku 2014 Alberto Contador (Tinkoff-Saxo), který končí sezónu, v níž absolvoval Giro i Tour.

Původně ji chtěl ukončit sobotním závodem Clásica San Sebastian, ovšem dnes účast odpískal kvůli nemoci. "Bohužel mám od konce Tour stále horečky a nejsem schopen startovat," přiznal Contador.

alber nejede vu

Froome den po vítězství na Tour v rozhovoru pro Sky Sports News přiznal, že dvojboj v podobě Tour a Vuelty je v jeho případě reálný. Na španělské Grand Tour už skončil dvakrát druhý (2011 a 2014).

„Teď je trochu brzy, abych něco říkal na sto procent, ale je to dost dobře možné,“ prohlásil Froome. Vuelta startuje 22. srpna. „Absolvovat další Grand Tour by byla velká výzva. Zvlášť, pokud bych tam jel s cílem bojovat opět o celkové pořadí. Vueltu mám v hlavě, ale ještě uvidíme,“ dodal britský lídr Sky.

frum a viel

Boss stáje Dave Brailsford možnost Froomova startu na Vueltě připustil už během Tour. Lákadlo je velké. Double v podobě vítězství na Tour i Vueltě v jednom roce dosud vybojovali jen Jacques Anquetil (1963) a Bernard Hinault (1978). Tehdy se však Vuelta ještě jezdila na jaře před Girem a Tour (v podzimním termínu se jezdí od roku 1995).

Co se týče Quintany, ten rovněž účast na Vueltě zvažuje a je dost pravděpodobné, že Movistar nakonec na své domácí Grand Tour vyrukuje se dvěma lídry v podobě Kolumbijce s Alejandrem Valverdem. „Přemýšlíme o tom, ale všechno bude záležet na mé kondici,“ připustil druhý muž v neděli skončené Tour Nairo Quintana.

valvos i wuint vuel

Vuelta prý láká i Nibaliho. Sestavu Astany by měl vést Fabio Aru, otázka je, zda pojede i Mikel Landa, když odchází. Ovšem Nibaliho agent Alex Carera nyní přišel s tím, že vítěz Vuelty 2010 se v Marbelle na startu 70. ročníku možná rovněž objeví.

„Pokud bude cítit, že je na tom dobře, určitě pojede. Astana chce Vueltu vyhrát, ať už s Vincenzem nebo Fabiem. Do příští soboty udělá Vincenzo konečné rozhodnutí,“ řekl Carera.

nibali k nmcemu vu

Co se týče české účasti, letos to vypadá na nulu. U Leopolda Königa i Romana Kreuzigera je to po Giru a Tour vyloučeno, Zdeněk Štybar měl v plánu jen Tour a říkal, že je strašně zničený, Petr Vakoč byl na Giru, pojede Kolem Polska a pak se Štybarem v dresu Etixx-Quick Step i Czech Cycling Tour. Oba by navíc téměř jistě figurovat v nominaci na MS do Richmondu. Tým Jan Bárty Bora-Argon 18 na Vueltě nestartuje.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.