SuperCycling.cz

Froome na Vueltě skončil. Má zlomenou zánártní kost

3. 9. 2015, 16:24

Chris Froome už na Vueltě nepokračuje. Britský lídr Sky nenastoupil do dnešní etapy kvůli zlomenině zánártní kosti z pádu ve brutální etapě do Andorry, kterou vyhrál Mikel Landa. Zlomeninu odhalilo čtvrteční ranní vyšetření na magnetické rezonanci. 

frooome-konec-vuleta

„Jsem zdrcen, že musím v závodě skončit, ale zranění mi nedovolují pokračovat,“ uvedl Froome. „Spadl jsem tvrdě na pravou stranu a nejvíc to odnesla moje noha. Nějak jsem to i díky obrovské pomoci kolegů z týmu došlapal do cíle, ale chvíli poté, co jsem slezl z kola, jsem nebyl pořádně schopen na tu pravou stranu přenést váhu. Vyšetření odhalilo zlomenou navikulární kost v pravé noze, takže teď musím s naším lékařským týmem pracovat, abych se dal co nejrychleji dohromady,“ řekl Froome na týmovém webu.

Mrzelo ho, že předčasně končí, i když sám ve středu přišel kvůli zranění o šanci na výsledek v celkovém pořadí. „Měli jsme tu skvělou partu a rád bych s těmi kluky bojoval až do konce. Přeju týmu do zbytku závodu všechno nejlepší a budu jim držet palce doma. Zároveň bych chtěl poděkovat fanouškům za povzbudivé vzkazy. Brzy budu zpátky,“ dodal Froome, pro něhož zřejmě skončila sezóna.

Sky nyní v celkovém pořadí na Vueltě bude sázet zejména na Mikela Nieveho, který je průběžně osmý s mankem necelých dvou minutu na italského lídra Fabia Arua.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.