SuperCycling.cz

Froome deklasoval v časovce všechny, König šestý

10. 9. 2016, 08:17

Chris Froome předvedl v časovce na Vueltě zdrcující útok, kterým ještě dokázal dostat Naira Quintanu před poslední těžkou etapou pod tlak. Na 37 kilometrové trase zašlapal zbytek startovního pole do země a na Kolumbijce, jenž skončil jedenáctý, najel 2:16 min.

chris-jedeee-acasoiu

Přesto má Quintana před sobotním dějstvím stále k dobru 1:21 min., třetí Alberto Contador ztrácí ještě o dvě minuty víc.

Druhý skončil v časovce Španěl Jonathan Castroviejo z Movistaru (+44 s), třetí Švéd Tobias Ludwigsson z Giantu (+1:24). Ve velmi dobrém světle se představil Leopold König. Poprvé jel časovku v dresu mistra republiky a byl šestý se ztrátou 1:51 min. na Frooma.

„Jsem opravdu šťastný, jak jsem tu časovku zajel, zvlášť v této části sezóny,“ přiznal lídr Sky. „Quintana má sice přes minutu náskok, ale máme před sebou ještě poslední těžký den a budeme bojovat až do konce. Hned po časovce jsme s klukama spřádali nějaké plány, ovšem musíme si uvědomit, že Quintana má k sobě taky velmi silný tým. Bude těžké ho porazit,“ věděl Froome.

lijounatem spslu

„Máme plán,“ přiznal König v rozhovoru pro idnes.cz. „A hraju v něm tu nejzodpovědnější roli. Takže žádný únik,“ říkal s úsměvem. „Dáme do toho všechno. Chrisovo druhé místo nás v podstatě ani nezajímá, my pojedeme o vítězství,“ dodal český cyklista.

Sám byl hodně spokojen s tím, jak časovku zvládl. I když ho mrzí, že je ze hry o celkové pořadí. „Je to samozřejmě jiné, když jedete jen o etapu nebo o celkové pořadí. Ale já se do časovky zase namotivoval, určitě jsem do ní dal všechno.“

O motivaci prý neměl nouzi. „Ve čtvrtek večer jsme mluvili s Davem Brailsfordem a sportovními řediteli, zkoušeli mě trochu uklidnit, abych pošetřil síly i na sobotní rozhodující horskou etapu. Ale já jim říkal, že mám na sobě dres českého mistra, že jsem na něj hrdý a že tu časovku prostě nemůžu vypustit,“ prozradil.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.