SuperCycling.cz

Froome chce po triumfu na Tour vyhrát i Vueltu

28. 7. 2017, 06:40

Chris Frome pár dní po svém čtvrtém vítězství na Tour de France potvrdil, že pojede i Vueltu, která startuje 19. srpna ve francouzském Nimes. Doufá, že se stane prvním cyklistou od roku 1978, který vyhraje obě tyto Grand Tours v jednom roce.

kriscopis

„Rozhodně se o to pokusím, když jsem dostal šanci,“ řekl Froome, který už byl na Vueltě třikrát druhý (2011, 2014 a 2016). „Vuelta je závod, který miluji. Sice je brutální, ale já si ty tři týdny užívám,“ prozradil.

„A když už jsem tam byl třikrát druhý, tak bych teď rád vyhrál. Kdyby se povedlo vyhrát v jednom roce Tour i Vueltu, bylo by to absolutně neuvěřitelné,“ přiznal lídr britské stáje Sky.

krisakpisak

Na Vueltě by Froome mohl o nejvyšší příčky bojovat s řadou svých rivalů z letošní Tour. Měli by tam startovat Romain Bardet (AG2R), Fabio Aru (Astana) i Alberto Contador (Trek-Segafredo). Vueltu mají v plánu také oba bratři Yatesové z Oriky, Vincenzo Nibali (Bahrain Merida) a po sezóně ovlivněné zranění se k ní hodně upíná Leopold König. V dresu Bory by si s ním měl jet i Rafal Majka.

Posledním cyklistou, který vyhrál dvě Grand Tours v jednom roce, byl Alberto Contador. V roce 2008 ovládl Giro a Vueltu. Tour a Vueltu vyhráli v jednom roce pouze dva cyklisté: Jacques Anquetil (1963) a Bernard Hinault (1978). Vuelta se však tehdy jezdila v dubnu.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.