SuperCycling.cz

Dumoulin to nedal. Vueltu vyhraje Aru.

13. 9. 2015, 10:52

Tom Dumoulin byl poraženým dne a Fabio Aru velkým vítězem. Nizozemský lídr Vuelty nedokázal ustát poslední těžký den a propadl na šesté místo. Naopak poslední mečbol proměnil Aru spolu s Astanou a míří za životním triumfem.

aru-in-red-horni

„V tuhle chvíli jsem hodně zklamaný, i když vím, že na svém vystoupení budu s odstupem času pyšný,“ řekl Tom Dumoulin.

V etapě se čtyřmi vrchařskými prémiemi přišla kritická chvíle Dumoulina ve třetím kopci. Odpadl, a i když se snažil ztrátu zlikvidovat, neměl šanci. Jel s ním pouze Španěl Nieve a proti početní přesile Astany vpředu to byl marný boj. S Aruem vydržel Landa a z úniku počkali L. Sánchez a Zeits.

astana jeden 89

Dumoulin se nakonec zlomil, na Arua ztratil skoro 4 minuty a bylo po nadějích. „Byl jsem úplně prázdný, neměl jsem nohy. Bojoval jsem, co to šlo,“ přiznal zklamaný Dumoulin.

Zato v táboře Astany zavládla veliká radost. Etapu sice vyhrál po úniku Španěl Plaza z Lampre-Merida, ale Aru mohl slavit. Skončil na 24. místě se ztrátou 3:38 min., ovšem cíl splnil. V poslední možný den utrhl svého největšího rivala a oblékl červený dres. Na druhé místo pořadí se posunul Rodríguez, třetí je Majka.

dumoulin se trapi 89

„Jako tým jsme to zvládli fantasticky,“ jásal 25letý Aru. „Když jsme poprvé atakovali, viděl jsem na Dumoulinovi, že je trochu unavený. A využili jsme toho. Hodně nám pomohli kluci, kteří jeli v úniku a počkali na nás. Bez nich bychom to nedokázali,“ popsal lídr Astany.

Ovšem pro Dumoulina měl jen slova chvály. „Tom tady všem ukázal, že je velký závodník a strašně se zlepšil v kopcích. To, co předváděl, bylo nečekané,“ dodal Aru.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.