SuperCycling.cz

Dumoulin splnil plán a vede. Ale jen o tři vteřiny

9. 9. 2015, 18:14

Tom Dumoulin vyhrál podle očekávání na Vueltě středeční časovku na 38,7 km. A rozdílem třídy, protože druhého Poláka Macieje Bodnara porazil o více než minutu. Nizozemec ze stáje Giant-Alpecin se stal novým lídrem. Ale vyhráno ještě zdaleka nemá. Druhý Fabio Aru ztrácí pouhé tři vteřiny!

dumoulin-casovka-17-vuel

„Je to opravdu hodně malý náskok,“ přiznal Dumoulin po vítězství. I když už do konce Vuelty není ani jeden dojezd na kopec, pořád je v programu několik těžkých etap s řadou stoupání.

„Určitě je možné, abych Vueltu vyhrál. Máme dobrý tým a mohli bychom to ustát. I když to bude šíleně těžké a čekám velký boj,“ uvedl nizozemský excelentní časovkář.

„S výkonem v časovce jsem spokojen, dal jsem do toho všechno. Vuelta ještě zdaleka není hotová a stát se může spousta věcí,“ řekl Fabio Aru.

Dumoulin před etapou figuroval na čtvrtém místě. Červený dres lídra vezl při časovce Joaquim Rodríguez, ovšem podle očekávání ho ztratil. Skončil 30. se ztrátou 3:06 min. a průběžně je třetí. Jak si vedli další z čelních příček pořadí? 6. Quintana +1:33, 10. Aru +1:53, 17. Majka +2:38, 20. Chaves +2:53.

V časovce hodně překvapil Valverde, který skončil třetí a průběžně už je šestý hned za kolegou z Movistaru Quintanou. „Měl jsem hodně dobrý den, hlavně druhá polovina časovky mi vyšla perfektně,“ přiznal Alejandro Valverde.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.