SuperCycling.cz

Dumoulin šokoval. Porazil všechny vrchaře a vede!

30. 8. 2015, 19:56

Tohle se rozhodně nečekalo. Devátou etapu Vuelty s dojezdem na těžký čtyřkilometrový kopec Cumbre del Sol. Benitachell vyhrál Tom Dumoulin ze stáje Giant-Alpecin, když v závěrečných metrech udolal i Chrise Frooma a Joaquima Rodrígueze. A už podruhé na Vueltě oblékl červený dres lídra.

dumoulin-cil-vuelta-9

Ten dosud držel Esteban Chaves, ale Kolumbijec z Oriky dnes v závěru kopce s nejlepšími krok neudržel, skončil 15. a ztratil 59 vteřin.

„Mám nejlepší formu, jakou jsem kdy měl,“ přiznal po etapě excelentní časovkář Dumoulin, který rozhodně nepatřil mezi favority na celkové pořadí. Ovšem v závěrečním stoupání, které mělo místy i 16procentní sklon, předváděl neskutečné věci.

Na Chavese před etapou ztrácel 10 vteřin, a hned několikrát to zkusil. Dvakrát Kolumbijec Dumoulinův nástup zachytil, potřetí už nebyl schopen zareagovat. Za Dumoulinem se nejdřív zvedl Majka, 400 metrů před cílem atakoval Rodríguez a udržel se ho jen Froome.

Brit ze Sky ukazoval velkou sílu a už to vypadalo, že si jede pro vítězství. Jenže Dumoulin v sobě našel poslední zbytky sil, Frooma dojel a ještě mu byl těsně před páskou schopen nastoupit. Neuvěřitelný výkon!

„Ani ve snu by mě nenapadlo, že bych byl schopen vyhrát takovouhle etapu. Ale jak už jsem říkal, mám životní formu. Daleko předčila mé očekávání,“ řekl Dumoulin. „Mám obrovskou radost, že jsem znovu získal dres lídra a uvidíme, jak to půjde v dalších dnech. Ještě pořád jsme nejeli ty nejtěžší kopce,“ dodal nizozemský lídr.

dumoulin red vuelta 9

„Předvedl neskutečný výkon, klobouk dolů. Já do toho závěru dal úplně všechno a on mě ještě dokázal porazit,“ vysekl Dumoulinovi poklonu Chris Froome.

„Zasloužil si to,“ řekl na adresu vítěze Esteban Chaves. „Byl nejsilnější, já měl naopak trochu slabší den. Ale to je cyklistika, nejsme stroje. Jsem strašně unavený i smutný, že jsem ztratil vedení. Chtěl jsem dres lídra aspoň ještě den držet,“ přiznal lídr Oriky.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.