SuperCycling.cz

Dumoulin překvapil Arua. Najel na něj tři vteřiny

11. 9. 2015, 22:17

Tom Dumoulin ukazuje celému světu, že to s ambicemi na vítězství na Vueltě myslí smrtelně vážně. Své vedení v předposlední těžší etapě před druhým Fabiem Aruem dokázal dokonce o další tři sekundy navýšit a na čele tak má náskok 6 vteřin.

Tom Dumoulin projíždí cílem s Morenem, Aru a Pozzovivo za nimi.

Tom Dumoulin projíždí cílem s Morenem, Aru a Pozzovivo za nimi.

„Zatím ten tlak zvládám dobře. Zítra to bude ještě hodně zajímavé. Stát se může všechno, ale zůstávám optimistou,“ uvedl nizozemský lídr ze stáje Giant-Alpecin.

Sobota je posledním dnem, kdy může Aru na Dumoulina zaútočit, nedělní placka do Madridu už žádné změny v pořadí nepřinese. A příležitostí bude mít zítra dost. Na 181 kilometrech jsou 4 vrchařské prémie 1. kategorie. Poslední stoupání však čeká na peloton skoro 20 km před cílem.

sedenej aru 87

Z tváře Dumoulina se po páteční etapě linul úsměv, zato Aru zuřil a novináře odpálkoval. Během etapy totiž 66 km před cílem spadl, narazil si loket a navíc mu hrozila i desetivteřinová penalizace.

Video ho usvědčilo z nedovolené pomoci, jeho španělský stájový kolega z Astany Luis Leon Sánchez ho chvilku tlačil na kostkovém stoupání v samém závěru, kdy atakoval Dumoulin. „Byl naštvaný sám na sebe, že ztratil ty tři vteřiny. Ještě je to mladý závodník,“ omlouval Arua sportovní ředitel Astany Giuseppe Martinelli.

Moc nechybělo a na zemi skončil i Dumoulin. „Jel přede mnou John Degenkolb, který lehl a já se jen tak tak vyhnul. Ale sjel jsem do příkopu a zlomil jsem kolo. Mně se naštěstí nic nestalo,“ popsal Dumoulin.

Etapa se rozhodla z úniku početné skupiny 24 lidí a díky ataku v závěru ji překvapivě vyhrál 22letý Francouz Alexis Gougeard (AG2R). Peloton dorazil se ztrátou více než 16 minut.

Na závěrečním stoupání po kostkách zhruba 2 km před cílem rozjel Dumoulinovi tempo jeho stájový kolega Degenkolb. Nizozemec pak nastoupil a udržel se ho jen Španěl Moreno z Kaťuši. Aru nebyl schopen na kostkách zrychlit a i když mu pak v závěru jel tempo krajan Pozzovivo, dorazili s třívteřinovou ztrátou.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.