SuperCycling.cz

Degenkolb opět poražen. Vítězství slavil van Poppel

4. 9. 2015, 12:10

Vuelta bývá jeho závodem, v hromadných dojezdech v posledních letech sbírá John Degenkolb jedno vítězství za druhým. Ovšem letos se německý spurtér stáje Giant-Alpecin ne a ne prosadit. Ve čtvrteční sprinterské etapě skončil až pátý a na pásce bouchal pěstí vzteky do řídítek. Na jeho kontě tak zatím zůstává 9 vyhraných etap z let 2012 (5) a 2014 (4).

Radost Dannyho van Poppela a vztek Johna Degenkolba (vlevo).

Radost Dannyho van Poppela a vztek Johna Degenkolba (vlevo).

„Náš plán byl vyhrát etapu s Johnem, takže jsme celý den kontrolovali tempo v pelotonu. V samotném finále kluci tvrdě pracovali, aby sjeli pětici uprchlíků, což se na posledním kilometru podařilo. Ovšem při přípravě samotného sprintu nám chyběla lepší koordinace. Naši závodníci tam ztratili jeden druhého a John zůstal zavřený,“ uvedl trenér stáje Giant-Alpecin Christian Guiberteau.

Prvenství slavil Nizozemec Danny van Poppel z týmu Trek. I přesto, že měl 10 kilometrů před cílem defekt, dokázal se dotáhnout zpátky a ještě mu zbyly síly na vítězný spurt. „Kolo jsme zvládli rychle vyměnit a díky kolegům se mi podařilo bez větších problémů dotáhnout zpátky,“ prozradil van Poppel.

„Tohle byla moje první šance na vítězství na letošní Vueltě. V prvním týdnu jsem na to neměl. Ve vedru jsem se trápil a štvalo mě to. Mám radost, že jsem zúročil skvělou práci týmu. Cítil jsem se hodně silný a věděl jsem, že když je spurt mírně do kopce, je těžké mě porazit,“ radoval se vítěz.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.