SuperCycling.cz

Contadorovo vítězné kolo z Vuelty jde do dražby

25. 1. 2015, 14:15

Cyklistická stáj Tinkoff-Saxo a výrobce kol Specialized se rozhodly vydražit kolo S-Works Tarmac, na němž ovládl Alberto Contador loňskou Vueltu. Celou částku chtějí věnovat neziskové organizaci Matonyok Parents Trust Orphanage, kterou tým navštívil během své expedice na Kilimandžáro vloni v listopadu.

kolo-albert

Jen výjimečně má obyčejný smrtelník šanci získat kolo, na kterém závodí nebo závodil špičkový světový profesionál. Natožpak když jde o stroj vítěze jedné z Grand Tours! A přesně tato příležitost nyní přichází především pro fanoušky Alberta Contadora a jeho stáje Tinkoff-Saxo. Do charitní dražby jde silniční kolo S-Works Tarmac španělského cyklisty, který na loňské Vuelta a España vyhrál 16. a 20. etapu a navíc vybojoval celkové vítězství.

Internetová online aukce se uskuteční na webových stránkách stáje Tinkoff-Saxo příští týden. Spuštěna bude ve středu 28. ledna 2015 v 8.00 hodin a ukončena v neděli 1. února 2015 ve 20.00 hodin. Vyvolávací cena je 3.000 €.

„Pro Alberta a celý tým je to výjimečné kolo. Ať už na něm budete jezdit nebo ho jen ukazovat kamarádům, dávejte na něj pozor,“ vyzývá budoucí majitele stáj Tinkoff-Saxo v tiskové zprávě. Celou vydraženou částku stáj věnuje na charitu, konkrétně neziskové organizaci Matonyok Parents Trust Orphanage, kterou tým navštívil během své expedice na Kilimandžáro vloni v listopadu. Peníze budou pomáhat postiženým dětem v Tanzanii.

Specifikace draženého kola

Rám: Specialized S-Works Tarmac 2015 size 54

Představec: Zipp Service Course SL

Řídítka: Zipp Service Course SL

Sada: SRAM RED 22

Kazeta: SRAM red 22

Řetěz: SRAM Red 22

Kliky: Specialized S-Works (172.5mm)

Střed: Ceramic Speed

Pedály: Look Keo

Zapletená kola: Roval Rapide 40 inches

Galusky: Specialized Turbo

Sedlo: Prologo CPC

Sedlovka: Zipp SL Speed Carbon

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.