SuperCycling.cz

Contador zářil, Froome měl krizi. Vyhrál Denifl

6. 9. 2017, 22:35

Byl to zase ten starý dobrý Alberto Contador. Útočil, rval se jako lev, v nejbrutálnější části kopce 17. etapy Vuelty šel tradičně ze sedla a cenil zuby. K lítosti španělských fanoušků to legendě nestačilo na vítězství. Skončil druhý.

rakouskejchamp

O 28 vteřin byl v cíli po brutálním stoupání na Los Machucos první Stefan Denifl. Nečekaný rakouský vítěz z irského týmu Aqua Blue Sport, který jede ve svém prvním roce existence první Grand Tour. Z úniku vydržel jako jediný vpředu a slavil životní vítězství. Svoje i týmové.

„Když jsem mířil do cíle, bylo to neskutečné. Všude spousta lidí. Teď už vím, jaké to je vyhrát horskou etapu na Grand Tour. Ty pocity se nedají popsat,“ řekl Denifl, který už letos vyhrál závod Kolem Rakouska.

„Je to pro mě skvělý rok. Dva týdny po vítězství Kolem Rakouska se mi narodil syn. Bylo těžké odjet na Vueltu, ale cítil jsem to jako velikou šanci něco ukázat. Můžu jet domů pyšný. Hlavně pro náš tým je to skvělá věc,“ přiznal rakouský cyklista.

bertojakovdobach

Contador jel cílové stoupání dokonale, jako v dobách své největší slávy. Nikdo mu nebyl schopen sekundovat. Kdyby byl kopec ještě o kilometr delší, asi by slavil vítězství on, ale takhle mu chybělo půl minuty.

„Byla to pro mě hodně dobrá etapa. Věděl jsem, že bude dobré jet za Lópezem. Nejdřív nebylo snadné akceptovat jeho tempo, málem jsem odpadl. Ale pak přišla další příkrá pasáž a viděl jsem, že se začíná trápit. Tak jsem na nic nečekal a jel jsem,“ popsal lídr stáje Trek-Segafredo.

„Je škoda, že to nevyšlo, protože jsem se dnes cítil nejlépe během celé Vuelty. Navíc mám rád i deštivé počasí. Nedá se nic dělat, Vuelta ještě nekončí,“ řekl Contador, který je stále průběžně pátý. Ale výrazně snížil ztrátu.

„Nejsem daleko od pódia. Uvidíme, co se ještě stane. Radši bych Vueltu vyhrál, ale musím být realista. Ti, kteří jsou přede mnou, jsou velmi silní,“ dodal španělský hrdina etapy.

frumytrapicise

Nejhorší den na letošní Vueltě si naopak vybral Chris Froome. Jen díky kolegům ze Sky, kteří s ním ještě 4 km před cílem byli 4, dokázal udržet ztrátu na únosné hranici. Jako poslední s ním zůstali Mikel Nieve a Wout Poels, kteří svého lídra „dotáhli“ do cíle 14. se ztrátou 1:46 min. Nibali, Zakarin i Kelderman přijel před ním. Druhý Nibali už na Frooma ztrácí jen 1:16 min.

„Jsem opravdu rád, že máme Los Machucos za sebou. Asi jsem zaplatil za časovku,“ ulevil si Froome. „Bylo to pro všechny stejné. Asi nikdo nemá v oblibě pasáže se sklonem 25%, ale to je realita. Nedá se nic dělat, něco jsem ztratil, ale pořád mám dobrý náskok. Obrovský dík patří kolegům z týmu. Právě oni mi dodávají sebevědomí,“ prozradil majitel červeného dres lídra Vuelty.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.