SuperCycling.cz

Contador útočil, ale došlo mu. Opět se radoval López

3. 9. 2017, 19:37

Alberto Contador znovu ukázal srdce válečníka. Byl jedním z nejaktivnějších mužů 15. etapy Vuelty s cílem na vrcholu Alto Hoya de la Mora v Sierra Nevadě. Ale opět mu nebylo souzeno vyhrát.

lopezsier

To štěstí měl už podruhé na letošní Vueltě Kolumbijec Miguel Ángel López z Astany. Tenhle 23letý výborný vrchař ovládl už 11. dějství a včera skončil druhý za Majkou.

Klíčový moment etapy přišel 26 km před cílem, kdy se ze skupiny favoritů zvedl Contador. S ním vyrazil jen López. Dlouho vzorně spolupracovali, ale po 20 kilometrech společného úsilí Španěl ztrácel půdu pod nohama.

López pokračoval ve stíhačce, během chvíle se přehnal kolem Adama Yatese, který vydržel vpředu jako jediný z úniku a mířil pro druhé etapové vítězství. Contador nakonec skončil 13. se ztrátou 1:27 min.

„Musíme být odvážní a něco zkoušet. Věděl jsem, že je to risk, nastoupit takhle brzy, ale chtěl jsem to zkusit. Nakonec to bylo hodně dlouhé, ale člověk nesmí omlouvat to, co udělal. Takový je prostě můj styl závodění,“ prohlásil Contador.

ztreeku

Hrdinou dne byl López, který se před zítřejším dnem volna posunul už na 6. příčku průběžného pořadí. „Byla to fantastická etapa. Celý tým jel skvěle a nechtěl jsem je zklamat. Když jsme se s Contadorem zvedli, věřil jsem, že by to mohlo vyjít. Naštěstí jsem měl dost síly, abych to dotáhl do úspěšného konce,“ prozradil cyklista Astany.

Lídrem závodu zůstává Chris Froome, jenž má na druhého Vincenza Nibaliho k dobru 1:01 min. Lídr Sky dnes skončil pátý. Před ním dojeli kromě Lópeze ještě Zakarin, Kelderman a Chaves.

„Byl to znovu skvělý den. Jsem rád, že jsem tu etapu přežil takhle komfortně,“ řekl Froome, jenž má kromě červeného i zelený dres lídra bodovací soutěže. „Ale nebylo to lehké. Když atakovali Contador s Lópezem, hrozilo tam nebezpečí a bylo těžké to kontrolovat. Ale znovu musím pochválit týmové kolegy, kteří byli fantastičtí. Všechno se to pro mě vyvíjí výborně. Mít minutu k dobru, to je skvělá výchozí pozice,“ dodal lídr závodu.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.