SuperCycling.cz

Contador před Vueltou: Froome a Quintana mají silnější týmy

20. 8. 2016, 09:00

Podle bookmakerů i expertů je Alberto Contador suverénně největším favoritem 71. ročníku Vuelty, který startuje dnes týmovou časovkou. Španělský lídr stáje Tinkoff vyhrál Vueltu už třikrát, ovšem těsně před startem brzdí euforii. „Rozhodně to není tak, že bych byl jediný favorit,“ řekl Contador na tiskové konferenci, z níž vybíráme následující odpovědi.

albert-na-tu

Tour de France jste nedokončil, nestartoval jste na olympiádě. Jste oproti soupeřům ve výhodě? Měl jste přece jen více času na odpočinek.

Nemyslím si to. Tour jsem musel vzdát kvůli pádům a poraněním z nich. Byl jsem tam v top formě a čekala mě nucená pauza. Sice jsem začal jezdit poměrně brzy, možná ještě o něco dřív, než mi to dovolili doktoři, ale spíš jsem se vozil. Nešlo o klasické trénování. Pořádně jsem trénoval vlastně až v závodech: na San Sebastianu a Kolem Burgosu. Takže jsem se chystal méně než v předchozích letech.

ten jinkfo na vulku

Froome i Quintana říkají, že jste přesto největší favorit a veškerý tlak je na vás.

Já to tak nevidím a ani s tím nesouhlasím. Já už Vueltu vyhrál, oni ne. A jsem si jistý, že se oba budou chtít porvat o své první vítězství. Froome tady byl třikrát na pódiu a znovu má velmi silný tým. A kdyby neměl na vítězství, určitě by sem nejel. To samé Nairo. Od Tour o něm nikdo neslyšel. Odpočíval a trénoval na Vueltu. Oba určitě budou v optimální kondici.

A jak jste na tom vy?

Uvidíme den ode dne. Froome a Quintana tady mají silnější týmy než já a záleží, zda budou kontrolovat závod nebo ne, jaká bude situace před nejtěžšími etapami.

Všichni říkají, že profilově vyhovuje letošní Vuelta nejvíc právě vám.

Spíš všichni mluví o mě, Froomovi a Quintanovi. Ale já myslím, že je tu další velký favorit Valverde. Byl hodně silný už na Tour a na Vueltě bude mít více prostoru. Navíc řada dojezdů těch těžkých etap je pro měj jako stvořená. Je to závodník, který už Vueltu vyhrál. Mně by Vuelta měla taky vyhovovat, ale třeba časovka v závěru zase víc hraje do karet Froomovi.

auberto bifor vulke

Posílilo vaše sebevědomí vítězství na etapáku Kolem Burgosu?

Každé vítězství je dobré pro psychiku, ale den po něm musíte začít znovu od nuly a pokračovat v práci. Vuelta je úplně jiný závod: delší, těžší, s jinou konkurencí.

Můžete prozradit něco o své budoucnosti? Přestup do Treku ještě nikdo oficiálně nepotvrdil.

Nemohu. Teď jsem stále závodníkem týmu Tinkoff a já se stoprocentně koncentruji na současnost. Vuelta je pro mě poslední Grand Tour v tomto dresu a já bych se s ním chtěl rozloučit co nejlépe. Příští rok to bude jiný příběh, ale čas hovořit o budoucnosti teprve přijde.

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.