SuperCycling.cz

Časovka týmů pro Movistar, Froome ztrácí 27 vteřin

24. 8. 2014, 11:29

Španělský Movistar ovládl k radosti domácích fanoušků týmovou časovku na 12,6 km v Jerezu, kterou odstartoval 69. ročník Vuelty. Červený dres lídra veze domestik Jonathan Castroviejo.

Tým Movistar na trati časovky v Jerezu.

Tým Movistar na trati časovky v Jerezu.

Hned na úvod ztratil na své rivaly z Movistaru Quintanu a Valverdeho další z favoritů Froome, protože s formací Sky skončil až jedenáctý se ztrátou 27 vteřin. „Doufal jsem v trochu lepší výsledek, ale závod je hodně dlouhý a není důvod k panice,“ řekl Chris Froome.

Jeho největší soupeři jsou na tom lépe. Kromě zmíněného dua Movistaru ztratil Froome 16 vteřin na Urána (OPQS) a 8 na Contadora (Tinkoff-Saxo). „Movistar předvedl skvělý výkon a jak už jsem říkal před startem, Quintana je horkým favoritem tohoto závodu,“ dodal Froome po časovce, v níž překvapil druhým místem Cannondale.

castro

Jonathan Castroviejo.

Movistar ovládl úvodní týmovou časovku Vuelty stejně jako před dvěma lety. A jeden z nejlepších dní zažil Jonathan Castroviejo, který projel cílem jako první a veze dres lídra. „Je to pro mě obrovská čest, ale ten dres by si zasloužil celý tým. Všichni odvedli skvělý výkon. Neudělali jsme jedinou chybu,“ prohlásil Castroviejo.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.