SuperCycling.cz

Aru slaví triumf na Vueltě, poslední etapa pro Degenkolba

13. 9. 2015, 22:11

Šestadvacetiletý Ital Fabio Aru z Astany vyhrál první Grand Tour kariéry. Po druhém místě na letošním Giru se stal králem 70. ročníku Vuelty. Závěrečná etapa na okruzích v Madridu už na tom nemohla nic změnit. Prvenství v ní slavil Němec John Degenkolb.

bedna-vuelta-konec-vse

Aru urval vítězství díky úspěšnému ataku v sobotní poslední těžké etapě, kdy spolu s týmovými kolegy dokázal využít slabší den dosavadního lídra Toma Dumoulina. Ten nakonec spadl až na konečné šesté místo. „Jsem pyšný na sebe i celý tým. Je to pro mě velmi emotivní a mám obrovskou radost. Sobotní etapu si budu pamatovat navždy,“ uvedl Fabio Aru.

Na pódium ho doprovodili druhý Španěl Joaquim Rodríguez (Kaťuša) a třetí Polák Rafal Majka (Tinkoff-Saxo). Rodríguez jel 23. Grand Tour a dokázal vyrovnat svůj nejlepší výsledek, kterým bylo 2. místo z Gira 2012.

V závěrečné etapě však „Purito“ ztratil zelený dres. Díky vítězství na jediné rychlostní prémii mu ho vyfoukl krajan Alejandro Valverde z Movistaru, který nakonec soutěž aktivity vyhrál o dva body. Rodríguez byl v té době těsně po defektu a do sprintu se vůbec nezapojil.

purito na bedn 59

Přesto byl hodně šťastný. „Jsem strašně spokojený, vybojoval jsem svůj nejlepší výsledek na Vueltě. Navíc jsem vyhrál velmi důležitou horskou etapu a jeden den jsem vezl dres lídra,“ uvedl tahoun Kaťuši. „Je mi 36 let a byl jsem skoro nejlepší ze všech. Je pěkné tohle vědět,“ dodal.

V závěrečné etapě si po sobotním zklamání spravil chuť tým Giant-Alpecin, protože spurt ovládl John Degenkolb a v hodině dvanácté se přece jen dočkal etapového vítězství. Na Vueltě už je to jeho desátá vyhraná etapa.

dege vuelta 21 radost

„Pro celý tým je to po včerejšku opravdu velká satisfakce. Chtěli jsme uhájit dres lídra Toma, což se nepodařilo a byli jsme všichni strašně smutní. Ale dnes se nám podařilo zmobilizovat síly a mentálně jsme se dokázali nachystat na ten sprint. Nakonec to vyšlo skvěle. Můžeme si říct, že jsme jeli skvělou Vueltu, protože jsme tu vyhráli tři etapy a do poslední chvíle jsme bojovali o celkové vítězství,“ řekl John Degenkolb.

„John si strašně zasloužil tu etapu vyhrát. Odváděl pro mě neskutečnou práci, kterou by moc sprinterů nebylo schopno dělat. Jsem šťastný, jak to dopadlo,“ přiznal Tom Dumoulin.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.