SuperCycling.cz

Aru si splnil dětský sen. Teď ho láká Tour

14. 9. 2015, 17:46

Vítězstvím na své první Grand Tour si Fabio Aru splnil sen, který ho provází od dob, kdy jako malý kluk začal s cyklistikou. Pětadvacetiletý rodák ze Sardinie ovládl 70. ročník Vuelty a slavil největší úspěch kariéry. Teď už se jeden z lídrů Astany upíná k dalším cílům. Myslí na Tour de France 2016.

aru-nahoru-den-po

„Rád bych na Tour jel, ještě nikdy jsem tam nestartoval. Ale musíme si v klidu sednout s týmem a naplánovat příští sezónu,“ přiznal Aru.

Letošní Vuelta byla jeho pátou Grand Tour. Na pódium se dostal poprvé na loňském Giru, kde byl třetí za Quintanou a Uránem. Letos na Giru nestačil pouze na Contadora, ale na španělské Grand Tour už dokázal vystoupat na stupínek nejvyšší.

aru den po 2

„Nebylo to jen vítězství Fabia, ale velké vítězství Astany jako týmu. Bylo opravdu velmi tvrdě vybojované a pochvalu zaslouží všichni,“ uvedl ředitel týmu Alexander Vinokurov.

Aru se stal nejmladším vítězem Vuelty od roku 1991, kdy triumfoval Španěl Melchor Mauri. Tomu bylo tenkrát čerstvě pětadvacet. To se ještě Vuelta jezdila na přelomu dubna a května. „Splnil se mi sen, který jsem měl od dětství. Je to pro mě neskutečný úspěch a jsem pyšný na to, co jsme dokázali. Být vítězem Grand Tour, to je fantazie,“ líčil dojatý Aru.

aru den po1

„Bez týmu bych tu nic nedokázal. Kluci mi nepřestávali věřit a v předposlední etapě jsme předvedli neskutečný výkon. Vítězství patří jim i mé rodině,“ uvedl lídr Astany.

aru den po 5

„Byla to hodně tvrdá Vuelta, ale lidi si to museli užít. Do poslední chvíle to byl boj a jsem šťastný, že jsem ho vyhrál. Ale Tom Dumoulin byl nesmírně těžký soupeř a bylo opravdu náročné ho porazit,“ vysekl poklonu Nizozemci, který dres lídra ztratil až díky krizi v předposlední den závodu, kdy spadl na šesté místo.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.