SuperCycling.cz

Contador se uzdravil a jede Vueltu!

14. 8. 2014, 13:02

Španěl Alberto Contador ze stáje Tinkoff-Saxo oproti původním předpokladům nakonec přece jen bude startovat na Vueltě, která začíná 23. srpna. Několik dní po pádu, při němž si zlomil holeň a musel odstoupit z Tour, sice účast na španělské Grand Tour vyloučil, ale teď otočil a potvrdil start.

Alberto Contador pózuje na terase svého bytu v Luganu.

Alberto Contador pózuje na terase svého bytu v Luganu.

„Asi deset dní jezdím na kole a včera jsem poprvé mohl absolvovat trénink v kopcích bez bolesti v noze,“ prozradil Contador ze svého druhého domova ve švýcarském Luganu. „Dlouho jsem vše zvažoval, ale nakonec jsem se rozhodl, že Vueltu zkusím. Je to pro mě veliká výzva, ale na druhou stranu dobře vím, že mě nečeká nic jednoduchého,“ přiznal.

Contador si původně dělal velké ambice na Tour i Vueltě, ale plány musel přehodnotit. Kvůli těžkému pádu ve sjezdu odstoupil z Tour v 10. etapě. „Původně jsem si to všechno představoval trochu jinak. Na Vueltě to asi bude úplně odlišné, než jak jsem si plánoval dříve, ale myslím, že celkově by ten můj konec sezóny nemusel být špatný,“ řekl vítěz Vuelty z let 2008 a 2012.

alberto se vyvalel 34

Alberto Contador po pádu na letošní Tour.

Sám dobře ví, že kvůli nucenému výpadku v tréninku ztratil hodně ze své kondice. „Pokusím se během týdne udělat v přípravě maximum a uvidíme, na co to bude stačit. Rád bych se na Vueltě pokusil aspoň o etapové vítězství,“ dodal Španěl. „Doktorům a fyzioterapeutům se povedl malý zázrak. Patří jim velký dík, že mě v tak rekordním čase dali dohromady.“

Vuelta se tedy může těšit na plejádu hvězd, podle konkurence by to měla být nejlepší Grand Tour roku 2014.

 

 

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.