SuperCycling.cz

Contador potřetí v kariéře králem Vuelty

14. 9. 2014, 21:39

Alberto Contador to dokázal. Jednatřicetiletý španělský cyklista stáje Tinkoff-Saxo vyhrál potřetí v kariéře Vueltu. Celkově je to jeho šesté vítězství na Grand Tour. Druhý skončil Brit Chris Froome (Sky), třetí Španěl Alejandro Valverde (Movistar).

Alberto Contador, vítěz Vuelty 2014.

Alberto Contador, vítěz Vuelty 2014.

Závěrečná krátká časovka na pořadí nemohla nic změnit. Měřila jen 9,7 kilometru a Contador dobře věděl, že náskok 1:37 min., který měl před časovkou na druhého Brita Chrise Frooma, nemůže prohospodařit. A to se taky stalo. Favorité jeli tak, aby na mokré silnici nespadli, protože dojezd na kostkách byl hodně nebezpečný.

Navíc všichni věděli, že jeho rozhodnuto a časovka nic nezmění, protože rozestupy mezi závodníky top 5 byly dost velké na to, aby se pořadí měnilo. Časovku vyhrál jeden z favoritů, Ital Adriano Malori z Movistaru. Z top 5 ji zajel nejlépe Valverde (32.). Froome byl 63. (na Maloriho ztratil 1:13 min.), Contador 101. (+1:40). Měl informace, jak na tom je, proto si v závěru už dovolil zdravit fanoušky a ještě před projetím cílem udělal vítězné gesto.

alberto viitez pistoilero vuelta

„Jsem šťastný, jak to dopadlo. Vzhledem k všem těm problémů je to zázrak. Navíc tu byla skvělá konkurence, a proto si tohoto vítězství na Vueltě strašně vážím,“ uvedl Contador. „Nikdy jsem neměl tak náročnou sezónu. Musel jsem pracovat neskutečně tvrdě, ale ani po tom obrovském zklamání z Tour jsem se nevzdal,“ řekl španělský vítěz.

Vítězné Grand Tours Alberta Contadora

Vuelta 2014

Vuelta 2012

Tour de France 2009

Vuelta 2008

Giro d´Italia 2008

Tour de France 2007

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.